CHP'den terör örgütü PKK'nın açıklamalarına yanıt gelmedi

PKK elebaşı Duran Kalkan, geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı için "CHP, HDP'ye muhtaç" ifadelerini kullanmıştı. Kandil daha önce de "Kürt Meselesi'nde hemfikiriz" mesajını vermişti. CHP ise PKK'lı hainlerin açıklamalarını duymazdan geldi. Ne yalanladı, ne de cevap verdi!

PKK elebaşlarından Duran Kalkan'ın CHP'nin HDP'ye muhtaç olduğunu belirterek, ittifakın devam etmesi gerektiğine işaret etmesi, Millet İttifakı içerisinde gerginliğe yol açarken, CHP'nin Kandil'den gelen bu açıklamaya herhangi bir tepki göstermemesi kamuoyunda da tepkiyle karşılandı.

CHP yönetiminin bu sessizliği, vatandaş nezdinde "CHP bu açıklamayı onaylıyor mu?" sorularına yol açtı.

CHP'NİN SESSİZ KALDIĞI DİĞER AÇIKILAMALAR

Geçtiğimiz aylarda PKK elebaşlarından Mustafa Karasu "CHP’sinden Saadet Partisi’ne kadar birçok parti ayakta kaldıysa bu, HDP’nin direnişiyle oldu" açıklamasını yapmıştı. Bu sözlere CHP'den herhangi bir tepki gelmemişti.

Yine, PKK elebaşı Murat Karayılan da geçen yıl İsrail basınına verdiği röportajda CHP ile hemfikir olduklarını söylemişti. Karayılan "CHP, Kürt meselesine gelince AK Parti'yle aynı fikirde ama biz AK Parti ile MHP arasındaki ittifaka karşı çıktıkları için başka konularda da CHP ile hemfikiriz" demişti. CHP ile PKK'nın "hemfikir olduğu" yönündeki bu sözler herkes tarafından eleştirilirken, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve kurmayları yine tepki göstermemişti.

Benzer şekilde, 2018’de bir başka PKK elebaşı Cemil Bayık da 24 Haziran seçimleri öncesi CHP'ye çağrıda bulunarak "HDP'yi baraj altında bırakmayın" diye seslenmişti. PKK'nın CHP'yi yönlendirmeye yönelik bu açıklamasına da o dönemde parti yönetiminden bir tepki sesi yükselmemişti.

CHP'den terör örgütü PKK'nın açıklamalarına yanıt gelmedi ile ilgili etiketler PKK CHP HDP Kemal Kılıçdaroğlu duran kalkan
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...