CHP'den kazanılan belediyelere uyarı: Merkezle görüşün...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi, partiden seçilen belediye başkanlarına üst düzey atamalarla ilgili dikkat çeken bir yazı gönderdi.

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere pek çok büyükşehri ve ili kazandı. Seçimlerinde ardından CHP Genel Merkezinden belediye başkanlarına atamalarla ilgili yazı gitti.

CHP'DEN BELEDİYE BAŞKANLARINA YAZI

CHP, belediye başkanlarına gönderdiği yazıyla, üst yönetim, belediye şirketleri ve iştiraklerinde gerçekleştirilecek yönetici ve uzman kadro atamaları ile belediye başkan yardımcısı atamalarının parti genel merkezi ile görüş alışverişinde bulunarak karara bağlanmasını istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke'nin imzasıyla 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinin ardından seçilen belediye başkanlarına yazı gönderildi.

Yazıda, yerel seçimlerde gösterdikleri başarıdan ötürü belediye başkanları tebrik edildi.

Yönetilecek belediyelerde, performans değerlendirmesi, başarı karnesi çıkarma ve belediye faaliyetlerini belli bir standardın üzerinde tutmak için merkezi bir sistem hayata geçirileceği belirtilen yazıda, parti tarafından yeni bir bilgilendirme yazısı paylaşılana kadar, hiçbir anket ve araştırma şirketiyle anlaşma yapılmaması, bu şirketlerle abonelik işlemi gerçekleştirilmemesinin önem taşıdığı belirtildi.

Yazıda, şu ifadelere yer verildi:

"Yine bu çerçevede, Türkiye'nin dört bir yanında görevi devraldığımız belediyelerimizin iletişim ve kamuoyuyla bilgi paylaşımı süreçlerini partimiz genel merkezi ile eşgüdüm içinde yürütmesi gerekmektedir.

Aynı şekilde, belediye üst yönetiminde, belediye şirketlerinde ve iştiraklerde gerçekleştirilecek yönetici ve uzman kadro atamaları ile belediye başkan yardımcısı atamalarının Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığımız ile görüş alışverişinde bulunarak karara bağlanması önem taşımaktadır."

CHP'den kazanılan belediyelere uyarı: Merkezle görüşün... ile ilgili etiketler Seçim 2024 CHP seçim Yerel seçim Belediye
GÜNÜN VİDEOSU

Klima tartışması cinayetle bitti! Kafa atarak arkadaşını öldürdü

Arnavutköy'de aynı iş yerinde çalışan iki arkadaş arasında klima açma yüzünden başlayan tartışma cinayetle bitti.