CHP'den İYİ Parti'ye 'Kılıçdaroğlu' uyarısı! "Ya destek verin ya da masadan kalkın"

Adaylarını 13 Şubat'ta açıklayacak olan 6'lı Masa'da kriz yaşanıyor. İsmail Saymaz, "CHP, İYİ Parti'nin çekilme ihtimalini bile göze aldı" diyerek CHP'nin Kılıçdaroğlu'ndan başka adayı kabul etmeyeceğini ve İYİ Parti'ye de 'Ya destek verin ya da masadan kalkın' mesajı verdiğini iddia etti.

Adaylık konusunda henüz fikir birliğine varamayan 6'lı masanın ayakları kırılıyor mu?

Gazeteci İsmail Saymaz Halktv'deki köşesinde CHP'nin İYİ Parti'ye 'Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmemeleri halinde yolumuza 5 parti olarak devam edeceğiz' mesajını verdiğini söyledi.

6'LI MASA'DA KRİZ

İsmail Saymaz, "Millet İttifakı’nın adayı 13 Şubat’ta açıklanmayabilir" başlıklı yazısında 6'lı Masa'daki krizi yazdı.

"CHP, İYİ PARTİ'NİN ÇEKİLME İHTİMALİNİ BİLE GÖZE ALDI"
 

Saymaz yazısında, "CHP’li yetkili, masanın dağılmayacağını, fakat diğer beş partinin ortak adayıyla, bu durumda Kılıçdaroğlu ile yoluna devam edeceğini vurguluyor. CHP’liler Kılıçdaroğlu’ndan başka bir aday düşünmüyor. İyi Parti’nin çekilmesi ihtimalini bile göze aldıklarını anlıyorum" ifadesini kullandı.

BÜTÜN YOLLAR KAPANDI

Saymaz yazısının devamında şu bilgileri verdi:

 "İyi Parti, seçmenlerini Kılıçdaroğlu’na ikna edemeyeceğini, Cumhur İttifakı’ndan gelecek oyların geri döneceğini düşünüyor. Hatta bir İyi Partili yönetici, “Kılıçdaroğlu’nun adaylığında parti olarak oy kaybediyoruz” diyor.

İyi Parti’nin bir senaryosu var mı?

O da yok.

Yavaş sahneden çekildi.

İmamoğlu partisini ve liderinin karşısına geçmez.

Akşener, “Başbakan olacağım” sözünü yemek istemiyor.

İYİ PARTİ YOKUŞA SÜRERSE NE OLUR?

İYİ Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun adaylığını yokuşa sürmesi halinde CHP’li bir yetkilinin masanın dağılmayacağını, fakat diğer beş partinin ortak adayıyla, bu durumda Kılıçdaroğlu ile yoluna devam edeceğini söyledi.

CHP'den İYİ Parti'ye 'Kılıçdaroğlu' uyarısı! "Ya destek verin ya da masadan kalkın" ile ilgili etiketler İsmail Saymaz Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu 6'lı Masa