CHP'deki 'liyakatli' atamalarda bugün: Yenimahalle Belediyesi'ndeki o kadrolaşma ifşa oldu...

Yerel seçimlerin ardından CHP, ele geçirdiği belediyelerdeki makamları eş-dost ve akrabalarına peşkeş çekmeye devam ediyor. CHP’li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın oğlu Bülent Yaşar’ın kayınbiraderi Erhan Aras belediyedeki 5 müdürlükten sorumlu “Belediye Başkan Yardımcısı” oldu.

Yerel seçimlerin ardından CHP, ele geçirdiği belediyelerdeki makamları eş-dost ve akrabalarına peşkeş çekmeye devam ediyor. CHP'li başkanların göreve başlar başlamaz ilk icraatları liyakatsiz tanıdıklarını ve akrabalarını önemli görevlere getirmek oldu. Bu atamaların bir örneği de Yenimahalle Belediyesi'nde yaşandı.

CHP’li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın oğlu Bülent Yaşar’ın kayınbiraderi Erhan Aras belediyedeki 5 müdürlükten sorumlu “Belediye Başkan Yardımcısı” oldu.

CHP'deki 'liyakatli' atamalarda bugün: Yenimahalle Belediyesi'ndeki o kadrolaşma ifşa oldu...

BELEDİYE AKRABA ÇİFTLİĞİNE DÖNDÜ

Daha önce de böbrek ticareti skandalı ve taciz rezaletiyle çalkalanan CHP’li Ankara Yenimahalle Belediyesi’nden gelen bilgiler kadrolaşmanın bu kadarına pes dedirtmişti.

Başta Belediye Başkanı Fethi Yaşar olmak üzere çok sayıda yöneticinin akrabalarını işe alarak CHP’li Yenimahalle Belediyesi’ni sülale çiftliğine çevirdikleri ortaya çıkması büyük tepki çekmişti. Geçmiş yıllara ait torpilli kadrolaşmadan bazıları ise şöyle: Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ablasının kızı Füsun Yorulmaz, İşletme ve İştirakler Müdürü koltuğunda oturuyor. Sınav sistemi engelini aşmak için istisnai memurluk kadrosuyla ‘Özel Kalem Müdürlüğü’ne atanan ve 10 yıl hizmet süre şartını sağlamadan usulsüz şekilde Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan Erhan Aras ise Başkan Fethi Yaşar’ın oğlu Bülent Yaşar’ın eşi Merve Yaşar’ın kardeşi oluyor.

Liyakatsız tanıdık ve akraba atamalarına toplumdan büyük tepkinin yanısıra CHP yandaşlarını bile isyan ettirmişti

CHP'deki 'liyakatli' atamalarda bugün: Yenimahalle Belediyesi'ndeki o kadrolaşma ifşa oldu... ile ilgili etiketler CHP Ankara Yenimahalle
GÜNÜN VİDEOSU

Su altında mezarlık, medrese, asma köprü... AFAD ekibi Diyarbakır'da görüntüledi!

Diyarbakır'ın Eğil ilçesindeki Dicle Baraj Gölü'nde eğitim dalışı yapan AFAD ekibi, su altındaki eski asma köprü, medrese, mezarlık gibi birçok tarihi yapıyı görüntüledi.