CHP'de İstanbul krizi çözülemedi! Kulisler 'çok adaylı yarış' diyor!

CHP'de İstanbul il başkanı adayı krizi yaşanıyor. CHP kulislerinden gelen bilgiye göre 8 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek il kongresinde ortak adayda anlaşma olmayacak, çok adaylı bir yarış yaşanacak.

İl başkanlıkları için CHP’de şu ana kadar 15 şehirde Genel Merkez’in işaret ettiği isimler ipi göğüslerken, gözler olağan kurultayın provası olarak görülen İstanbul İl Kongresine çevrildi.

İstanbul İl Başkanlığı için Canan Kaftancıoğlu'nun oturduğu koltuğa kimin seçileceği merak konusu olurken, CHP içerisindeki bölünmeler bu konuyu çıkmaza sürükledi.

'Değişim' yanlılarının İstanbul'da güçlü olduğu bilinirken adayların ilçe başkanları tarafından belirlenmesi yönündeki talep dile getirildi.

ÖZGÜR ÇELİK İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

İstanbul’da ilçe başkanlarının yaptıkları toplantıdan ağırlıklı olarak, “İlçe başkanları adaya karar versin” kararı çıktığı belirtildi. İstişarelerin sürdüğü, ortak bir isimde henüz uzlaşma sağlanamadığı ancak ilçe başkanları arasında Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik’in isminin öne çıkığı ifade ediliyor.

Kaynak: Haber7

CHP'de İstanbul krizi çözülemedi! Kulisler 'çok adaylı yarış' diyor! ile ilgili etiketler CHP İstanbul
GÜNÜN VİDEOSU

Akaryakıt alırken bir anda alev aldı! Nedeni ise herkesi şoke etti...

Erzincan'da bir otomobil, istasyonda akaryakıt dolumu esnasında bir anda alevler içinde kaldı. Korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Yangının çıkış sebebi ise oldukça şaşırtıcıydı.