CHP yine proje kapkaççılığı yaptı: Çiftçiye müjdeden de rol çaldılar

Sık sık AK Parti'nin projelerini üstlenen CHP, yine düzenini bozmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çiftçilere elektrik müjdesini açıklamasından sonra CHP bu projeye de kondu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında ulusa seslendi. Vatandaşlara yeni müjdeleri sıralayan Erdoğan, çiftçileri sevindirecek bir haber verdi.

Elektrik faturalarındaki KDV oranını yüzde 18'den 8'e düşürdüklerini vurgulayan Başkan Erdoğan, elektrik faturalarıyla ilgili yeni bir düzenleme yapıldığını ve çiftçilerin elektrik borçlarının aylık yerine hasat sonunda ödenebileceğini duyurdu.

Erdoğan açıklamasında, "Çiftçilerimizin elektrik faturalarındaki KDV oranını yüzde 18'den 8'e düşürmüştük. Bugün de elektrik faturalarıyla ilgili yeni bir düzenlemenin müjdesini veriyoruz. Elektrik faturaları gelir elde edildiğinde ödenebilecek. Ziraat Bankası elektrik borçları için açacağı kredinin ödemesini hasat sonunda alacak, önceki borçlar için de yine Ziraat Bankası vasıtasıyla 5 yıla varan vadeyle faizsiz geri ödeme imkanıyla kapatabilecek." ifadelerini kullandı.


CHP BU PROJEDEN DE ROL ÇALDI

Her fırsatta hükümetin projelerini sahiplenen CHP kanadı, saat geçmeden bu projeden de rol çaldı. Geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen KYK ve ÖTV düzenlemesi gibi projeleri de sahiplenen CHP'nin kurmayları, söz konusu projenin Kemal Kılıçdaroğlu tarafından vadedildiğini öne sürdü.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Kılıçdaroğlu'nun çiftçilerimize olan bir vaadini daha AK Parti kısmi yerine getiriyor." dedi.

CHP yine proje kapkaççılığı yaptı: Çiftçiye müjdeden de rol çaldılar

Sarıbal Twitter hesabından, "Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun çiftçilerimize olan bir vaadini daha AK Parti kısmi yerine getiriyor. Elektrik borçlarının faizi silinmeyerek faizsiz kredi ile ödetiliyor. Elektrik faturaları hasattan sonra ödenmesi Elektrik borçları geliri yerine 5 yıl vade ile çözüyor" paylaşımını yaptı.

AK PARTİ YAPIYOR, CHP SAHİPLENİYOR

Ana muhalefet partisi CHP'nin kurmayları sık sık AK Parti tarafından hayata geçirilen projeleri sahipleniyor.

Geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen KYK burs/kredi düzenlemesi, ÖTV ödemeleri ve sosyal konut projelerini sahiplenmişti.

CHP'Lİ GAZETECİ İTİRAF ETMİŞTİ: BÜROKRATLAR PROJELERİ CHP'YE SIZDIRIYOR

CHP'ye yakınlığıyla tanınan gazeteci Özlem Gürses, altılı masa ve Kılıçdaroğlu'na, bürokratlar tarafından hükümetin planlarının sızdırıldığını itiraf etmişti.

Gürses, gündeme bomba gibi düşen açıklamasında, "Bürokrasiden CHP'ye ve altılı masaya bilgi geliyor. İktidar bu adımları atmadan muhalefet önceden öğreniyor. KYK borçlarının silinmesi ve ÖTV gelişmeleri buna örnek" diye konuşmuştu.


.

CHP yine proje kapkaççılığı yaptı: Çiftçiye müjdeden de rol çaldılar ile ilgili etiketler CHP Çiftçi CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal özlem gürses
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ve Fulya Öztürk arasındaki diyalog gündem oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan lideri İlham Aliyev'in Nahçıvan'da gazeteci Fulya Öztürk ile aralarında geçen diyalog sosyal medyada gündem oldu.