CHP Sözcüsü Deniz Yücel, İsrail yerine Hamas'a yüklendi: Ateşkes olmalı ama...

Bebek katili İsrail'in Filistinlilere 75 yıldır uyguladığı zulmü görmezden gelen CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Gazze'deki katliamlarda Hamas'ı sorumlu tuttu. Saldırılar nedeniyle Hamas'ı hedef gösteren Yücel, "Ateşkes olmalı AMA her şeyin Hamas'ın saldırısıyla başladığını unutmamak lazım." dedi.

İşgalci İsrail, 40 günden bu yana Gazze'ye yönelik katliamlarına devam ediyor. 

Hastanelerin, evlerin hatta mülteci kamplarının bile hedef alındığı saldırılarda 11 binden fazla sivil hayatını kaybetti.

Dünya, yaşanan bu zulme sessiz kalırken ABD, Fransa, Almanya ve İngiltere gibi her fırsatta insan haklarını savunan ülkeler, katil İsrail'e destek verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi, İsrail'in Filistinlilere yönelik 75 yıldır devam eden zulmü görmezden gelerek Hamas'ı hedef gösterdi. 

CHP SÖZCÜSÜ YÜCEL, İSRAİL'E DEĞİL HAMAS'A YÜKLENDİ

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Gazze'deki yaşanan insanlık dramına değinirken İsrail'e değil Hamas'a yüklendi.

Yücel, "Bir aydır vurguluyoruz. Biz Filistin ve Filistinlilerin yanındayız. Orta Doğu'da, yanı başımızda bir insanlık dramı yaşanıyor. Bu saldırıların durdurulması için tavır almak herkesin insanlık görevidir. Ancak bu saldırıların Hamas'ın bir gece sivillere yönelik yaptığı saldırılarla başladığını da unutmamak gerekir. Diğer yandan Batı dünyası sivil ölümlerini görmezden gelmekte ve sadece İsrail'in tek taraflı söylemlerini ön plana çıkarmaktadır. Bu durum asla kabul edilemez" dedi.

Yücel'in İsrail yerine Hamas'ı hedef almasına, her kesimden tepki geldi.

 

 

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, İsrail yerine Hamas'a yüklendi: Ateşkes olmalı ama... ile ilgili etiketler CHP İsrail Filistin
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.