"O metne bakınca darbe tetikçiliği göremedim"

104 amiralin yayınladığı gece yarısı muhtırası sonrası CHP'den ilk açıklama geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, emekli amirallerin 'ifade özgürlüğünü' kullandığını savunarak, "Baktığınız zaman o metnin içinde ben bir darbe tetikçiliği görmedim. Açıkcası gerçekten ne yaptıkları belli değil. O metne bakınca kim nerede darbe tetikçiliği yapıyormuş" dedi.

104 amiralin gece yarısı yayınladığı skandal bildiri ile ilgili CHP'den ilk açıklama geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak metnin içinde 'darbe tetikçiliği bulamadığını' savundu. Öztrak, Türkiye'de kimsenin söz söyleme özgürlüğü, fikrini açıklama özgürlüğü yok herhalde" şeklinde konuştu.

Cumhuriyet gazetesinden Nagihan Yılkın'a açıklamalar yapan Öztrak şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin gündeminin bu olmaması lazım. Hem ekonomik olarak hem de pandemi açısından çok kötü günlerden geçiyoruz. AKP'nin bunun üstünü örtmek için buradan darbe çıkartmasını anlayamıyorum. İnsanlar montröyle ilgili fikirlerini açıklamışlar. Baktığınız zaman o metnin içinde ben bir darbe tetikçiliği görmedim. Açıkcası gerçekten ne yaptıkları belli değil. O metne bakınca kim nerede darbe tetikçiliği yapıyormuş? Her yerden bir şey çıkartıyorlar. Türkiye'de kimsenin söz söyleme özgürlüğü, fikrini açıklama özgürlüğü yok herhalde"

"YÜZDE 33 HUZUR HAKKINI ALIP DA DARBE MAĞDURUYMUŞ GİBİ KENDİLERİNİ GÖSTERMESİNLER"

"Buradan kimse mağdura yatmasın" diyerek tepki gösteren Öztrak, "Türkiye'de düşüncesini açıklayan herkese darbeci damgası vurursanız o zaman nerede kaldı demokrasi, nerede kaldı düşünce özgürlüğü? Her şeyin üzerine sarayın vesayetiyle olabildiğince yükleniyorlar. Buradan kimse mağdura yatmasın millet mağdur. O yüzde 33 huzur haklarına zam alıp kalkıp şimdi darbe mağduruymuş gibi kendilerini göstermesinler. Olmayan darbe söylemlerinin mağduruymuş gibi gösterdiklerinde kimse buna inanmaz" diye konuştu.

"O metne bakınca darbe tetikçiliği göremedim"

"MİLLETE KARŞI MAĞDURA YATMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Öztrak, sözlerine şöyle devam etti:

"20 Temmuz sivil darbecileri her yerden kendilerine karşı bir darbe teşebbüsü, darbe senaryosu çıkartıp millete karşı mağdura yatmaya çalışıyorlar. Milleti o kadar mağdur ettiler ki artık ne kadar mağdura yatsalar kurtaramazlar.

Boğaziçi eylemlerinde gençlerin boğazını sıkanlar, hastanelerin koronavirüs tedbiri almaması nedeniyle hasta kabul edemez hale gelmesi sonucunda gencecik insanların ölümüne neden olanlar şimdi kalkıp da 103 tane emekli generalin bildirisini gerekçe gösterip mağdura yatmasınlar. Türkiye'nin bambaşka bir gündemi var. İnsanlar mağdur, bunlar kendilerini mağdur göstermeye çalışıyorlar. İşsiz bıraktıkları insanlar, iş yerlerini kapattıkları esnaf, tarlasını elinden aldıkları çiftçi, esas mağdur bunlar."

"O metne bakınca darbe tetikçiliği göremedim" ile ilgili etiketler emekli CHP Faik Öztrak bildiri amiral
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.