CHP-İYİ Parti arasında 'kulak çekme' restleşmesi: Ağıralioğlu'ndan CHP'li Altay'a göndermeli cevap!

İYİ Parti'li Yavuz Ağıralioğlu ile CHP'li Engin Altay arasındaki 'kulak çekme' gerilimi tırmanıyor. Altay'ın "kulağı çekilmeli" sözlerine karşılık veren Ağıralioğlu, dikkat çeken göndermelerde bulunarak tepki gösterdi.

Millet İttifakı'nda cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin tartışmalar gün yüzüne çıkarken, İyi Parti ile CHP arasındaki gerilim had safhaya ulaştı.

MASADA 'KULAK ÇEKME' RESTLEŞMESİ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay arasındaki polemik "kulak çekme" ifadesi üzerinden sürüyor.

İYİ Parti'li Ağıralioğlu'nun Tv100 ekranlarında sarf ettiği, "Erdoğan karşısında Kılıçdaroğlu'nu istiyor; acaba bu seçmen isteksizliğini göz ardı etmesek mi?" sözlerine karşılık veren CHP'li Altay, "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz." dedi. Altay sözlerinin devamında, "Tayyip Erdoğan karşısında herkesle seçim kazanılır. Kemal Kılıçdaroğlu ile döke saça kazanılır, bu kadar basit" sözlerini sarf etti.

 "KULAK ÇEKMEYİ VE ÇEKTİRMEYİ DOĞRU BULMADIĞIMIZ İÇİN İYİ PARTİ'DEYİZ"

CHP'li Engin Altay'a karşılık veren Yavuz Ağıralioğlu, anlamlı göndermelerde bulunarak Altay'a tepki gösterdi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan İyi Parti milletvekili Ağıralioğlu, "Kendileri gibi düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar iddiası olan bir parti için pek hayırlı ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen. Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz!" dedi.

 "DUYMAYANLAR KULAKLARINI AÇMALI"

Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

"Herkes bilir ki biz, cesurlar hareketiyiz. Şahsiyetimiz ve tabiatımız icabı, nezaketle ve kimseyi kırmadan yapmaya gayret ettiğimiz siyaseti de memleket, millet hizmeti görürüz. Endişelerimizi ve hassasiyetlerimizi duymayanlar, kulaklarını iyi açmalı ve denileni doğru anlamalı."

"ELEŞTİRDİKLERİNİZE BENZEMEMEK LAZIM"

Tepkisini sürdüren İyi Parti'li Ağıralioğlu, "Sahadan aldığımız seçmen isteksizliği endişesine karşı ve nezaketli/ufak bir eleştiriye dahi gösterilen tahammülsüzlüğe dair: Her hâlde ahlâki üstünlüğü kaybetmemek ve eleştirdiklerinize benzememek lâzımdır; iktidara, istişare kültürü ve farklı seslere tahammülsüzlük diyorsak..!" paylaşımını yaptı.

SEÇİM "DÖKE SAÇA" KAYBEDİLİR

CHP'li Engin Altay'ın "Kemal Kılıçdaroğlu ile döke saça kazanılır, bu kadar basit" ifadesine de cevap veren Ağıralioğlu, "kibir" vurgusu yaparak şu satırlara yer verdi:

"Siyaseti milletten, sahadan, istişareden, tenkitten, gerçeklikten koparan, işte bu tehlikeli duygudur. Bu dil ve üsluptur meselemiz. Siyasette, "Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi koysak da kazanırız." kibri kaybettirir! Özen gösterilmez ise milletin umudu döke saça kaybedilir."

 

CHP-İYİ Parti arasında 'kulak çekme' restleşmesi: Ağıralioğlu'ndan CHP'li Altay'a göndermeli cevap! ile ilgili etiketler Yavuz Ağıralioğlu Engin Altay

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Artvin Hopa'da CHP'liler birbirine girdi! Seçim bürosunda yumruklar havada uçuştu...

Artvin’in Hopa ilçesinde CHP'nin İl Genel Meclisi aday listesi tartışmalara neden oldu. Yumrukların havada uçuştuğu kavga anları cep telefonu kamerasına yansıdı.