Cezaevine girmek istemeyen şüpheli, 9 kişiyi rehin aldı

Bursa'da çeşitli suçlardan aranması olduğu öğrenilen Emre C., önce polise bıçakla saldırdı, daha sonra bir kahvehaneye girerek 9 kişiyi rehin aldı. Ekipler, 2 saatlik çaba sonucunda şüpheliyi etkisiz hale getirerek gözaltına aldı.

Filmleri aratmayan olay geçtiğimiz akşam saat 21.00 sıralarında merkez Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı mahallesinde yaşandı.

POLİSE BIÇAKLA SALDIRDI

Öğrenilen bilgiye göre, Bağlarbaşı mahalle meydanında belinde silahlı dolaşan bir kişinin ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Olay yerine giden Osmangazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerini karşısında gören şüpheli Emre C. (48)
polislerden kaçmaya başladı. Kaçarken belindeki silahı düşürdü. Bu sırada şüpheli ile polis ekipleri arasında arbede çıktı. Polis ekiplerine bu seferde yanında bulundurduğu bıçakla saldıran C., kaçarak bir kahvehaneye girdi.

ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARAMASI ÇIKTI

İçerideki oturan müşterileri rehin alan şüpheli bıçağı boğazına dayayarak kapıyı kapattı. Polislerin telsizden anons etmesi üzerine olay yerine takviye ekipler ve müzakereci sevk edildi. İsminin Emre C. olduğu öğrenilen şüphelinin bir süre önce cezaevinden çıktığı, çeşitli suçlardan aranmasının bulunduğunu ve bir daha cezaevine girmek istemediği için kaçtığı öğrenildi.

Cezaevine girmek istemeyen şüpheli, 9 kişiyi rehin aldı

Yaklaşık 2 saat boyunca direnen ve kahvehanedekileri de rehin alıp serbest bırakmayan Emre C., polis ekiplerinin bir anlık dalgınlığından yararlanarak elindeki bıçağı alarak etkisiz hale getirdi. Şüphelinin üstünde yapılan aramada ise yüklü miktarda uyuşturucu çıktı. Gözaltına alınan Coşkun Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Cezaevine girmek istemeyen şüpheli, 9 kişiyi rehin aldı ile ilgili etiketler Bursa rehine cezaevi Osmangazi kahvehane

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.