Cem Bölükbaşı yeni başarıların peşinde

E-sporda kazandığı başarıları Formula pistinde de sürdüren Cem Bölükbaşı Euroformula Open serisinin İtalya'da yapılacak yarışında başarı peşinde koşacak E-spordan gelerek bir Formula serisi yarışında birincilik kazanan ilk pilot olarak tarihe geçen Bölükbaşı 2023 yılında Formula 1'de yarışan ilk Türk pilot olmayı hedefliyor.

Kariyerinin ilk Euroformula Open yarışını birinci bitiren ve dünyada e-spordan gelip bir Formula serisinde birincilik kazanan ilk yarış pilotu olan Cem Bölükbaşı, Euroformula Open serisinin İtalya Imola pistindeki yarışlarında da başarı peşinde koşacak.

E-sporda kazandığı dünya şampiyonluklarının ardından son iki sezondur profesyonel olarak gerçek pistlerde de başarılı bir kariyer sürdüren genç yarış pilotu Cem Bölükbaşı, 2023’te Türkiye’nin ilk Formula 1 pilotu olma hedefiyle formula serilerindeki yarışlarını sürdürüyor.

Cem Bölükbaşı yeni başarıların peşinde

Cem Bölükbaşı, 10-11 Temmuz tarihlerinde Hungaroring Macaristan pistinde ilk kez çıktığı ve dünyada espordan gelip bir Formula serisinde birincilik kazanan ilk yarış pilotu olarak tarihe geçtiği yarışların ardından, Euroformula Open serisinin Imola ayağında da zaferlerine devam etmek istiyor.

Euroformula Open Imola pistindeki yarışlar 24 Temmuz Cumartesi günü TSİ 12.55’te sıralama turlarıyla başlayacak, ilk yarış TSİ 20.15’te gerçekleşecek. Imola pistinde 25 Temmuz’da TSİ 12.20’da ikinci yarış, 19.20’de de üçüncü ve son yarışla seri tamamlanacak.

Cem Bölükbaşı yeni başarıların peşinde - Resim : 2

Cem Bölükbaşı, 2021’de kariyerinin ilk Formula 3 Asya Şampiyonası’nda en iyi üçüncü çaylak olmayı başarmış; yine ilk kez katıldığı 4 saatlik European Le Mans yarışını kendi kategorisinde ikincilikle bitirmişti.

Başarılı genç pilot, Euroformula Open’da, Formula 1’in önde gelen isimlerinden Max Verstappen ve Charles Leclerc gibi pek çok efsane pilot yetiştirmiş Van Amersfoort Racing (VAR) ile yarışıyor.

Bu sezon elde ettiği zaferlere bir yenisi daha eklemeye hazırlanan Cem Bölükbaşı’nın Imola’daki yarışları Euroformula Open’ın resmi Youtube kanalından canlı olarak takip edilebilir.

Cem Bölükbaşı yeni başarıların peşinde - Resim : 3

Cem Bölükbaşı yeni başarıların peşinde ile ilgili etiketler İtalya Cem Bölükbaşı euroformula open yarış imola pisti
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.