Çeçen lider Kadirov, Ukrayna Güvenlik Servisi ile alay etti: Kiev'e girmeye hazırız

Ukrayna'ya karşı Rusya'nın yanında duran Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Ukrayna Güvenlik Servisi ile alay ederek, Ukrayna topraklarında bulunduğunu söyledi. Kadirov, "SBU istihbarat servisiniz nasıl çalışacağını hiç bilmiyor. Görünüşe göre yabancı eğitmenler ve askeri danışmanlar size modası geçmiş bir yöntemle öğretmişler" dedi.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarının ilk gününden beri Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e destek veren Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Rus birlikleriyle Ukrayna'ya saldırmak için binlerce Çeçenistan askerini Ukrayna'ya gönderdi.

Ukrayna istihbaratının geçtiğimiz günlerde Kadirov'un Ukrayna'da olabileceğini açıklamasının ardından şaşırtan bir gelişme yaşandı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU: UKRAYNA'DAYIM

Kadirov sosyal medyadan Ukrayna topraklarında olduğunu duyurdu. Çeçenistan askerleri ile toplantı yaptığı anlara dair görüntüleri de paylaşan Kadirov, Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) ile de alay etti.

Kadirov, "Zekanız bozuk. Görüntüde Gostomel'deyiz. Geçen gün siz Kiev Nazilerinden yaklaşık 20 km uzaktaydık ve şu anda daha da yakınlaştık ve tahmin edin ne kadar yakınlaştık? SBU istihbarat servisiniz nasıl çalışacağını hiç bilmiyor. Görünüşe göre yabancı eğitmenler ve askeri danışmanlar size modası geçmiş bir yöntemle öğretmişler" ifadelerini kaydetti.

Açıklamasının devamında Kiev yönetimini de tehdit eden Kadirov, "Bir an için rahatlayabilirsiniz, çünkü bizi aramanıza gerek yok. Sizi kendimiz bulacağız. Ama fazla zamanınız yok. Defalarca önerdiğim gibi, vazgeçip yanımızda dursanız iyi olur, yoksa sonunuz gelecek. Teklif hala geçerli. Ama uzun sürmez" dedi.

UKRAYNA: O'NU YOK EDECEĞİZ

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı ise, "Kadirov gerçekten Kiev yakınlarındaysa O'nu yok edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Çeçen lider Kadirov, Ukrayna Güvenlik Servisi ile alay etti: Kiev'e girmeye hazırız ile ilgili etiketler Rusya Ukrayna çeçen lider kadirov kiev