Canlı yayında büyük skandal! Türk askerine 'işgalci' diyerek teröristlerin açıklamasını verdiler

Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya karşı dün gece Pençe-Kilit operasyonu başladı. Operasyonda çok sayıda terör hedefi imha edilirken çok sayıda terörist öldürüldü. Bölgede operasyon devam ederken canlı yayında skandal anlar yaşandı. Artı TV'nin canlı yayınında operasyonu gerçekleştirilen askerler 'işgalci' olarak nitelenerek PKK'lı teröristlerin açıklaması paylaşıldı.

Mehmetçik, Irak bölgesinde PKK terör örgütüne ait terör unsurlarının temizlenmesi için harekete geçti. Dün gece saatlerinde başlatılan MSB'nin başarıyla devam ettiğini açıkladığı Pençe-Kilit operasyonunda bölgedeki terör unsurları hedef alınıyor. Bu sırada Artı TV ekranlarında infial yaratan bir program gerçekleşti.

TSK'nın operasyonun konuşulduğu Artı TV kanalında gazeteci kimliğiyle canlı yayına bağlanan Aziz Köylüoğlu, "Saldırılar özellikle Zap bölgesine yoğunlaşmış durumda" diyerek askerin terörle mücadeleye yönelik operasyonunu 'saldırı' olarak nitelendirdi.

PKK'LI TERÖRİSTLERİN AÇIKLAMASINI PAYLAŞTI

Bölgede çatışmalar gerçekleştiğini söyleyen Köylüoğlu, "Bu konuda HPG, Halk Savunma Güçleri bir açıklama yayımladı öğlen itibarıyla. Bu saldırılarda şimdiye kadar 28 askerin öldürüldüğünü söyledi. İki helikopterin darbelendiğini açıkladılar." diye konuştu.

Köylüoğlu "Skorsky helikopterleriyle bölgeye indirme yapmak istiyor Türk ordusu" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"İndirme yapmak isteyen askerlere yönelik gerillaların yaptığı eylemler var, bu işgal saldırılarına karşı ciddi bir direniş şeklinde."

Canlı yayında büyük skandal! Türk askerine 'işgalci' diyerek teröristlerin açıklamasını verdiler ile ilgili etiketler PKK Operasyon canlı yayın artı tv