Cani katil, hücresinde intihar etti

Antalya'da üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nu vahşice öldüren katil Mustafa Murat Ayhan dün akşam saatlerinde kaldığı tek kişilik hücrede intihar etti.

Mustafa Murat Ayhan, Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu'nu hunharca öldürmekten 'Nitelikli kasten insan öldürmeden' ağırlaştırılmış müebbet' ve 'Nitelikli cinsel saldırıdan' 16 yıl hapis cezası almıştı. 

HÜCRESİNDE İNTİHAR ETTİ

Ayhan'ın cezasını çektiği 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki tek kişilik hücresinde intihar ettiği öğrenildi. Ayhan'ın hastaneye kaldırılırken yolda öldüğü kaydedildi. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından cenazenin Isparta'ya getirilerek aile mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

 BİLEKLERİNİ KESEREK İNTİHAR ETMİŞ

Türkiye'yi sarsan korkunç cinayetin faili katil Mustafa Murat Ayhan, kaldığı Diyarbakır 1 No'lu Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde dün gece tek kişilik hücresinde bileklerini kesti. Bir süre sonra intihar ettiği fark edilen Ayhan, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen Ayhan, aşırı kan kaybı nedeniyle öldü.

NE OLMUŞTU…?

Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'ndan 28 Temmuz 2021 günü evden çıktıktan sonra haber alınamadı. Ailesinin kayıp ihbarı üzerine başlayan arama sonucunda cesedine ait parçalar beş gün sonra Varsak ormanlık alanında bulundu. Cenazesi, 4 Ağustos'ta Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde gözyaşları içinde defnedildi. Maktulün cep telefonu ile görüştüğü son kişi olan Mustafa Murat Ayhan, ilk sorgusundan sonra serbest bırakıldı.

Ayhan, Konyaaltı ilçesinde bir kafede garsonluk yapan Haytaoğlu'na iş verme teklifinde bulunduğunu, bu şekilde tanıştıklarını söyledi. Polis, Haytaoğlu'nun son olarak benzin istasyonu güvenlik kamera görüntülerinde Mustafa Murat Ayhan'a ait aracın içinde görüldüğünü tespit etti. İkinci kez sorgulanan Ayhan, Haytaoğlu'na cinsel saldırıda bulunduğunu, boğarak öldürdüğünü, ardından cesedi parçalayarak ormanlık alana attığını itiraf etti

EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMIŞTI

Ayhan, "canavarca hisle adam öldürmek" suçundan tutuklandı. Hakkında "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, "nitelikli cinsel istismar", "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve tehdit" ile "hırsızlık" suçlarından 29 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, 11'inciAğır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Antalya'da üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nu öldürüp, cesedini 13 parçaya ayıran Mustafa Murat Ayhan'a Azra Gülendam Haytaoğlu'nu hunharca öldürmekten 'Nitelikli kasten insan öldürmeden' ağırlaştırılmış müebbet' ve 'Nitelikli cinsel saldırıdan' 16 yıl hapis cezasına çartırıldı.

Cani katil, hücresinde intihar etti ile ilgili etiketler Mersin cinayet İntihar Azra Gülendam Haytaoğlu Mustafa Murat Ayhan
GÜNÜN VİDEOSU

Şirin Payzın ve Seyhan Avşar, CHP'nin kanalı Halk TV'de DEM Parti savunuculuğu yaptı

İBB Bağımsız Meclis Üyesi Suat Sarı, konuk olduğu Halk TV'deki Sözüm Var programında HDP/DEM Parti'yi eleştirince Şirin Payzın ve Seyhan Avşar'dan tepki gördü.