Çanakkale'de 305 kaçak göçmen yakalandı...

Çanakkale açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerinin bir tekneye düzenlediği operasyonda yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmek isteyen 305 kaçak göçmen yakalandı. Organizatör olduğu tahmin edilen 7 Türk, 1 İran ve 2 Rusya uyruklu şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale Boğazı’nda devriye görevi yapan Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığına bağlı SAGET-7 Botu, saat 14.45’de Şehitler Abidesi açıklarında‘AKTAŞLAR B’ isimli teknede kaçak göçmen olduğunu tespit etti. Ege Denizi'ne doğru seyreden teknenin, ekiplerin yaptığı 'dur' ihtarına uymamasıyla kovalamaca yaşandı. Olay yerine Bozcaada’dan TCSG-16 ve SAGET-31 ve Sarış Körfezi’nden TCSG-66 botları takviye kuvvet olarak sevk edildi. Takviye kuvvetlerinde intikaliyle, yarım saat yaşanan takip sonrasında kaçak göçmenleri taşıyan tekne Boğaz çıkışında Mehmetçik Burnu’nda durduruldu. Ardından tekne kontrol altına alındı.

kaAak1

Teknede Suriye, Pakistan ve Afganistan uyruklu 305 düzensiz göçmen ve organizatör olduğu düşünülen 7 Türk, 1 İranlı ve 2 Rus uyruklu olmak üzere toplam 315 kişi olduğu belirlendi.

Daha sonra kaçakları taşıyan tekne Kepez Limanı'na bağlanarak el konuldu. Yakalanan kaçak göçmenler işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ayvacık Yabancıları Geri Gönderme Merkezine gönderilecek. Organizatör olduğu düşünülen7 Türk, 1 İranlı ve 2 Rus uyruklu toplam 10 şüpheli, yasal işlemlerinin bitirilmesinin ardından Adliyeye sevk edilecek.

Çanakkale'de 305 kaçak göçmen yakalandı... ile ilgili etiketler Çanakkale Sahil güvenlik kaçak
GÜNÜN VİDEOSU

İşte Ankara'da meydana gelen patlama anı!

Ankara'da İçişleri Bakanlığı binası önünde saldırı hazırlığındaki iki terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerden biri üzerindeki bombayı patlattı. O anlar kameralara yansıdı.