Çanakkale'de 2 genç karla kaplanan şehitlik mezar taşlarını temizledi

Çanakkale'nin Çan ilçesinde, Çanlı Gaziler, Şehitler ve Türk Devletleri Anıtı'na gelen 2 genç kar yağışı altında beyaza bürünen şehitliği temizledi. Sembolik mezar taşları üzerindeki karları birer birer temizleyen gençlerin o anları güvenlik kamerasına takıldı. Çan Belediye Başkanı o görüntüleri yayınlauarak gençleri belediyede ağırlamak istediğini söyledi.

Çanakkale'de saat 15.00 sıralarında kar yağışı devam ederken, Çan Belediyesi Çanlı Gaziler, Şehitler ve Türk Devletleri Anıtı'na gelen 2 genç, karla kaplanan mezar taşlarını temizledi. O anlar belediyenin güvenlik kameralarına yansıdı.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri paylaşarak, "Çan Belediyesi Çanlı Gaziler, Şehitler ve Türk Devletleri Anıtı'na gelen 2 evladımız, sembolik mezar taşları üzerindeki karları temizlemek için epey çaba sarf etmişler ve sonrasında bizleri duygulandıran bu harika görüntülerle karşılaşmış olduk. Evlatlarımızı ve onları yetiştiren ailelerini kutluyor, en kısa zamanda bu evlatlarımızın kim olduklarını belirleyerek, belediyemizde ağırlamak istiyoruz" dedi.

DHA

Çanakkale'de 2 genç karla kaplanan şehitlik mezar taşlarını temizledi ile ilgili etiketler Çanakkale şehitlik mesar taşları kardan temizlediler

Sitene Ekle