Çanakkale Savaşı'ndaki batık gemiler havadan görüntülendi

Çanakkale Savaşı’nın en büyük tanıklarından olan batık savaş gemilerinin son durumları, havadan çekilen görüntülere yansıdı. En büyük batık savaş gemilerinden birisi olan İngiliz Gemisi SS MILO, Anzak Koyu'nda 7 metre derinlikte bulunuyor.

Çanakkale Savaşı sırasından Seyyid Onbaşı, Mehmet Çavuş, Nezahat Onbaşı ve isimsiz kahramanlara şahitlik edercesine yüz yılı aşkın süredir batık duran savaş gemileri havadan görüntülendi.

Çanakkale Savaşı'ndaki batık gemiler havadan görüntülendi

EN BÜYÜK BATIKLARDAN BİRİ!

Fotoğrafçı Hasan Sarıtaş dronu ile çektiği görüntülerde en dikkat çeken Anzak Koyu’nda bulunan 70 metre uzunluğunda olan İngiliz Gemisi SS Milo. Bu gemi Çanakkale’de bulunan en büyük batıklardan birisi olma özelliğini de taşıyor. 7 metre derinlikte olan batın gemi, havadan çekilen görüntülere net bir şekilde yansıyor.

Çanakkale Savaşı'ndaki batık gemiler havadan görüntülendi - Resim : 2

Avusturya ve Yeni Zelanda birliklerinden oluşan Anzakları, Gelibolu’ya çıkartan filikalardan birisi de havadan görüntülendi. Sahilde ön kısmı su üzerine bulunan filika yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Çanakkale Savaşı'ndaki batık gemiler havadan görüntülendi - Resim : 3

(İHA)

Çanakkale Savaşı'ndaki batık gemiler havadan görüntülendi ile ilgili etiketler Çanakkale Gemi drone Gelibolu Çanakkale savaşı batık gemi batıkları İngiliz Gemisi SS MILO Savaş gemisi dron anzak koyu Fotoğrafçı Hasan Sarıtaş

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.