Can Dündar'ın Osmanlı zamanında cezası idamdı

Osmanlı hükümdarı II. Abdülhamid'in torunu Orhan Osmanoğlu gazeteci Neşe Berber'e verdiği röportajda Can Dündar için Osmanlı zamanında cezası idamdı ifadelerini kullandı.

İşte Orhan Osmanoğlu'na Can Dündar'ın tutukluluk yaşaması ve davanın devam etmesi konusuna nasıl bakıyorsunuz diye soru soran Neşe Berber'in aldığı cevap=

Devlet sırrını ifşa edenin cezası idam'dı...

Can Dündar ile en son bir telefon konuşmamız olmuştu 2006'da benimle tanışmak istediğini söylemiş, Dolmabahçe sarayında bir toplantı yapmıştık, hanedan ailesi ile birlikte. O toplantıya katılabilirsem sizinle tanışmak isterim demişti. Çok efendi kültürlü, hatta Atatürk filmi yaptığında çok eleştiri almıştı, o zaman Atatürk taraftarları tarafından çok yerden yere vurmuştu. Şimdi aynı çevreler onu koruyor. Şimdi saygılı birisi Can Dündar ama kimin tarafından bunu yaptıysa bilmiyorum artık, ama devlet sırrı ifşa eden Osmanlı zamanında cezası idamdı. Tabi şimdi böyle bir şey yok. Yine söylüyorum kendisi kültürlü saygıdeğer biriydi ama niye bunu ifşa ediyor ben onu anlamadım.

Can Dündar'ın Osmanlı zamanında cezası idamdı ile ilgili etiketler Haber