Can Ataklı'dan hadsiz sözler! "Cuma" tatilini isteyen Müslümanlara "aptal" dedi

CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı, cuma gününün tatil olmasını savunan Müslümanları "aptal" olmakla suçladı.

Can Ataklı, cuma gününün tatil olmasını savunan Müslümanları "aptal" hakaretini savurdu. Sürekli İslam düşmanı beyanatlarla adını gündeme taşımaya başaran CHP'li gazeteci konuşmasının devamında, "Ama göreceksiniz önümüzdeki günlerde yeniden laik anlayış, Atatürkçü düşünce yeniden yükselmeye başlayacak." diye tehdit dolu ifadeler kullandı.

Ana muhalefet partisi CHP'yle bağlantılı ve tanınan isimler buldukları her fırsatta laikliği kullanarak dini değerleri tahkir etmeye çalışıyor ve kin kusuyor. Muhaliflerin kanaat önderlerinden biri olan, yalan beyanatlarıyla sürekli halkı yönlendiremeye çalışan ve İslam'a düşmanlığıyla gündem olmayı başaran CHP'li gazeteci Can Ataklı, cuma gününün tatil olmasını savunan Müslümanları "aptal" olmakla suçladı.

CUMA TATİLİNİ İSTEYEN MÜSLÜMANLARA HAKARET: APTALLIĞIN DİK ALASI

YouTube kanalında akılalmaz sözler sarf eden Ataklı, "Bir takım saçma sapan adamlar sosyal medyada kampanya başlatıyorlar. Tam böyle sinir uçlarına dokunuyor. Bunların hepsi ham hayaldir. Böyle bir şey olmayacak. Böyle bir şey olamaz. Bunu savunmak aptallığın dik alasıdır. Sen böyle kalkacaksın Arap çöllerinde yaşayan, petrol sayesinde zengin olmuş adamların peşinden 'ben de Cuma günü tatil yapacağım' yok böyle bir şey. Burası laik bir ülke. Şu anda laikliği tümüyle belki yok ettiler. Ama göreceksiniz önümüzdeki günlerde yeniden laik anlayış, Atatürkçü düşünce yeniden yükselmeye başlayacak." diye konuştu.

MÜSLÜMANLAR NE İSTİYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığı geçtiğimiz hafta cuma hutbesinde önemli bir konuya dikkat çekmişti. Mesai saatlerinin ve ders programlarının Cuma namazı vaktine göre ayarlanmasını tavsiye edildiği hutbede, "Çalışanlarımızın ve öğrenci kardeşlerimizin en önemli farz ibadetlerinden birisi olan Cuma namazını eda edebilmelerine yardımcı olalım. İş yerlerimizdeki mesai saatlerini, okullarımızdaki ders programlarını Cuma namazının vaktine göre düzenleyelim. Unutmayalım ki ibadet özgürlüğü ve insan haklarına riayet bunu gerektirir. Bu hususta hassas davranmayanlar büyük bir vebal altına girmektedir." ifadeleri kullanılmıştı.

Can Ataklı'dan hadsiz sözler! "Cuma" tatilini isteyen Müslümanlara "aptal" dedi ile ilgili etiketler Can Ataklı
GÜNÜN VİDEOSU

135 zehir taciri yakalandı! Bakan Yerlikaya nefes kesen operasyon anlarını paylaştı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa ilçesi ile Balıkesir'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyondan görüntüler paylaşarak 135 zehir tacirinin gözaltına alındığını ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildiğini duyurdu.