Çamur Ali ile Bahçıvan birbirine rakip oldu!

İstanbul Sanayi Odası (İSO) komite ve meclis üyelerini belirlemek için sandık başına gitti. İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Çamur Ali Kopuz’un şirketinin de aralarında yer aldığı liste, mevcut başkan Erdal Bahçıvan’a rakip çıktı.

Son dakikaya kadar strateji gereği ortaya çıkmayan listede, İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Çamur Ali Kopuz’un şirketi de var.

Dünya'dan Serkan Akıncı'nın haberine göre, toplam 18 bini aşkın üyesiyle 55 komitede seçimlerin yapıldığı İSO’da 7 Nisan’da ise yönetim kurulu seçimi gerçekleştirilecek.

Komite seçimlerinde en dikkat çekici sandık Bahçıvan ve Kopuz’un şirketlerinin rakip olduğu 5 No’lu Hayvansal Gıda Ürünleri Sanayi komitesinin sandığı. Oy kullanılmaya başlandığı andan itibaren iki başkan da sandığın başında destekçileriyle bir araya geliyor.

Bahçıvan’ın listesinde bu kez Kaanlar Gıda meclis yedek üyesi olarak yer alırken, asil üye olarak Bonfilet Et Sanayi öne çıkıyor. 2 meclis üyesinin seçileceği komitede Ali Kopuz’un şirketi Al- Et Gıda’nın yanısıra Etçii Gıda da asil üye olarak görülüyor.

Komitede 123 şirket var. Bu da 62 oyu alan listenin seçimi kazanacağı anlamına geliyor. İSO’da tek başkan adayı olarak Erdal Bahçıvan’ın adı öne çıkıyordu. Şimdi komite seçimlerinin sonucuna göre İSO’da da başkanlık yarışının kızışabileceği yorumları yapılıyor.

Öte yandan komite seçimlerinde şu ana kadar en az 6- 7 komitede rekabet olduğu ifade ediliyor.

BAHÇIVAN’IN LİSTESİ

Meslek Komitesi Asil Üyeler:
Bahçıvan Gıda Sanayi (Meclis Asil Üyesi)
Bonfilet Et Sanayi (Meclis Asil Üyesi)
Namet Gıda Sanayi (Meclis Yedek Üyesi)
Kaanlar Gıda Sanayi (Meclis Asil Üyesi)
G.C. Gıda Sanayi

Meslek Komitesi Yedek Üyeler:
Altın Gıda Mamulleri
Alp Hindi Üretim
Deniz Ticaret
As Gıda Ambalaj
Bereket Döner Sanayi

KOPUZ’UN LİSTESİ

Meslek Komitesi Asil Üyeler:
Etçii Gıda (Meclis Asil Üyesi)
Al- Et Gıda Sanayi (Meclis Asil Üyesi)
Mühsüroğlu Et ve Gıda (Meclis Yedek Üyesi)
İstanbul Et ve Gıda (Meclis Yedek Üyesi)
Gürsoy Tavukçuluk

Meslek Komitesi Yedek Üyeler:
Akdeniz Gıda Sanayi
Aydın Süt Mamulleri
Köseer Süt ve Gıda
Altın Çiftlik
Akdeniz Toros Et

Çamur Ali ile Bahçıvan birbirine rakip oldu! ile ilgili etiketler erdal bahçıvan istanbul sanayi odası istanbul ticaret borsası çamur ali kopuz
GÜNÜN VİDEOSU

Mustafa Varank, Bursalı başkanlara kıyafet ve ayakkabı ısmarladı: Kombinin şıklığı halis mi?

Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Alinur Aktaş'a ayakkabı, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'a ise ceket pantolon ısmarladı. İzleyenleri gülümseten o anları Varank, "Alper başkana yaptığımız kombinin şıklığı halis mi?" notuyla paylaştı.