Çağatay Akman cephesinden flaş hamle!

"Gece gölgenin rahatına bak" şarkısı ile Youtube'da tıklanma rekorları kıran Çağatay Akman'ın klibi telif gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

Şarkının orijinalinin Anna RF adlı grubun "Jump" şarkısına ait olduğu iddia edildi. Akman, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, 'Sahte telif atılmış bulunmakta. Yakında vizyonda' dedi.

Çağatay Akman'ın bu sözlerinden sonra bir açıklamada Anna RF grubundan geldi. Grubundan üyelerinden Ofir J.Rock şunları söyledi: Öncelikle, grubumuzun 2012'de oluşumundan bu yana bize göstermiş olduğunuz tüm sevgi ve desteğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Sizinle parçamız olan "Jump" ve Çağatay Akman'ın şarkısı arasındaki gerçeği paylaşmak istiyorum.

Jump şarkısının orjinal bestesi bize, yani grubumuz Anna RF'ye ait bir bestedir. Ve ilk olarak Kasım 2012'de Youtube'da yayınlanmıştır. Geçen yıl Akman'ın videosu Youtube'da yayınlandığında müzik kısmının bize, yani Anna RF'ye ait olduğunu yazdılar. Ancak birkaç gün sonra bunu değiştirdiler.

İŞTE ANNA RF TELİF AÇIKLAMASI

Ve parçayı bizim Mehmet Ali Sezer'den aldığımızı yazdılar (İddia ettiler). Ki biz bu şarkıyı hiçbir zaman duymuş bile değiliz. Müzik uzmanları tarafınca, Akman'ın şarkısının bizim şarkımız olan Jump'tan kopyalandığının ve şarkımızın hiçbir şekilde Mehmet Ali Sezer'e ait parçayla bir bağlantısının bulunmadığını onaylayan belgeleri almış bulunmaktayız. Bu sebeple harekete geçtik ve Çağatay Akman'ın videosunu Youtube'dan üzerinden kaldırttık.

Anna RF grubunun bu sözlerinden sonra Çağatay Akman cephesinden bir açıklama daha geldi.

dfgdgfsdgd

Genç şarkıcının menajeri Murat İngin yaptığı açıklamada, "Elimizde gerekli telif belgeleri mevcut. Olayı yargıya taşıyacağız ve dava açacağız. Müzik Mehmet Ali Sezer'e aittir. Anna RF'in fanları telif atmış, sonra şarkı kaldırınca da açıklama yapmışlar" dedi.

Çağatay Akman cephesinden flaş hamle! ile ilgili etiketler anna rf çağatay akman jump telif
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.