THODEX borsası kapandı

Türkiye'de kullanıcılarına 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıklayarak dikkatleri üzerine çeken kripto para borsası THODEX'e saatlerdir giriş yapılamıyor. Sosyal medyada yer alan iddialara göre şirket elindeki bütün Dogecoin'leri sattı, şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer yurtdışına kaçtı. sosyal medya hesaplarını kapatan Faruk Fatih Özer hakkında çok sayıda kullanıcı savcılığa suç duyurusunda bulundu. Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarla dün akşam İstanbul'dan yurtdışına çıktığı iddia edildi.

Türkiye'de iddialı kripto para borsalarından biri olarak piyasada yatırımcı toplayan THODEX borsası saatlerdir yatırımcılarına kapalı bulunuyor.

İlk olarak 6 saatlik bir bakım yapacağını duyuran şirket, ikinci bir açıklama yaparak devir işlemlerinin süresini 4-5 güne çıkararak soru işaretleri yarattı. Borsaya giriş yapamayan yatırımcılar ise şirketin batmış olabileceğinden endişe ediyor.

 

THODEX kullanıcılarının para çekememesi ve hesaplarına müdahale edememesi üzerine 20 Nisan'da açıklama yaparak sitelerinin bakım çalışmasında olduğunu belirtmişti.

THODEX açıklamada, "Son zamanlarda borsamızda yaşanan çekim sorunları nedeniyle 20.04.2021 saat itibari ile planlı bakım çalışması yapılacak ve çalışma yaklaşık 6 saat sürecektir. Bakım çalışmamızın ardından, tüm sorunları gidermiş şekilde yeniden hizmetinizde olacağız" ifadelerine yer vermişti.

Sosyal medyada borsayı kullanan bazı kullanıcıların sorunun çözülmediği ve polis eşliğinde THODEX'in merkezine gittikleri yönünde paylaşımlarda bulunmasının ardından THODEX'ten bir açıklama daha geldi.

"SÜREÇ 4-5 İŞ GÜNÜ SÜRECEKTİR"

THODEX'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Değerli kullanıcılarımız, 2017 yılından beri sizlere kaliteli hizmet vermekte ve hizmet kalitemizin daha da artması adına gece gündüz çalışmaktayız. Kullanıcılarımızın memnuniyetini esas alarak, bu güne kadar ülkemizde bir çok yeniliğe imza attık ve Amerika Birleşik Devletlerinden aldığımız lisans ile global anlamda sektörde ilk lisanslı Türk Şirketi olduk.Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin; sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir. İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız; dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri; uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır.Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı; şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda; endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız. Daha güçlü ortaklarla sizlere güvenli altyapımızla; hizmet vermeye devam etmek için çalışıyoruz. Saygılarımızla"

ŞİRKET DOGECOIN'LERİ SATTI

Öte yandan şirketin elinde tuttuğu yaklaşık yarım milyon dolarlık Dogecoin'i sattığı iddia edidi. Sosyal medyada yer alan iddialarda on milyona yakın bir vurgunun gerçekleştirilmiş olabileceği öne sürüldü.

THODEX borsası kapandı

THODEX borsası kapandı - Resim : 2

SÜPER LÜK ARAÇLARLA KAMPANYALAR

THODEX borsası Türkiye'de piyasaya girerken büyük kampanyalar yaptı. Ünlü yüzlerle marka ön plana çıkartıldı ve yatırımcıya süper lüks otomobillerin verildiği kampanyalar yapıldı.

THODEX borsası kapandı - Resim : 3


THODEX borsası kapandı ile ilgili etiketler borsa dogecoin
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.