Bülent Turan: Kasetle gelen Kılıçdaroğlu'na AK Parti'den bir rant çıkmaz

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Kılıçdaroğlu'nun AK Parti kongresine dair sözlerini eleştirerek, Kasetle iş başına gelen bir Genel Başkanın parti içi kararlarımıza müdahil olma hakkı yoktur. dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti kongresine yönelik sözlerini eleştirerek, Kasetle iş başına gelen bir Genel Başkanın bizim parti içi kararlarımıza müdahil olma hakkı yoktur. değerlendirmesinde bulundu.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti'nin 22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirmeyi planladığı kongrenin bayrak devri olduğunu belirterek, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun davası ve hareketi için varını yoğunu ortaya koyan bir isim olduğunu vurguladı.

Kılıçdaroğlu'na buradan bir paye ya da rant çıkmaz

Bu süreci nifak zihniyeti ile köpürtmek isteyen Kılıçdaroğlu'na buradan bir paye ya da rant çıkmaz. ifadesini kullanan Turan, şöyle devam etti:

Kongre sürecimizle ilgili söylemleri kendi hayal dünyasının ürünleridir. Kasetle iş başına gelen bir Genel Başkanın bizim parti içi kararlarımıza müdahil olma hakkı yoktur. Açıklamasında helallik vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, hükümetimizin üyesi bir kadın bakanımızla ilgili pervasız konuşurken de helallik hakkının önemini neden bu denli idrak edememişti? Bu süreci darbe çığırtkanlığıyla yorumlamak, bundan nemalanmak Kılıçdaroğlu'nun siyasi zihniyetini yansıtır. Bu konulara harcadığı eforu kendi partisinin istikbali için sarf etse milletimiz için daha faydalı olacaktır.

Bizim davamız hala yaşıyor ve yaşayacaktır

Bülent Turan, AK Parti hareketinde makamların, mevkilerin fani, dava bilincinin yaşamasının önemli olduğuna işaret ederek, Bizim davamız hala yaşıyor ve yaşayacaktır. AK Parti, 15 yıllık tarihinde her dönemeçte, her kavşakta yenilenerek daha da güçlendi. Şu an Türkiye'de en güçlü ve en kalıcı aktör olmasının nedeni de bu. Türkiye'de partiler kadrolarını yenileyemiyor. AK Parti ise kadrolarını yenileyerek, tazelenerek her daim iktidara yürüyor. değerlendirmesinde bulundu.

Bülent Turan: Kasetle gelen Kılıçdaroğlu'na AK Parti'den bir rant çıkmaz ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.