Bülent Arınç'tan seçimin ertelenmesi çağrısı: "Ne mayısta ne haziranda seçim olmaz, olamaz"

Bülent Arınç, Türkiye'de yaşanan deprem felaketinin ardından seçimin ertelenmesi yönünde bir çağrıda bulundu. Arınç "Allah'tan korkun, hala enkaz altında cesetler var. Ne mayısta ne haziranda seçim olmaz, olamaz" dedi.

Bülent Arınç, tüm Türkiye'yi etkisi altına alan iki büyük depremin ardından seçimlerin ertelenmesi yönünde bir çağrıda bulundu... 

 

BÜLENT ARINÇ SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Depremin ilk anından itibaren bölgelere sevk edilen ekipler, çalışmalarını canla başla sürdürüyor. Bir cana daha sağ ulaşma umuduyla mücadelelerine devam eden ekiplerden mucizevi haberler de geliyor...

Bu kapsamda bölgede sürdürülen çalışmaları yerinde incelemek için siyasiler de deprem bölgesine gidiyor.

Ancak muhalefet olayın siyasete dahlini artırıyor. Öyle ki, bu acı olay yaşanırken seçimlerin mayısta değil, haziran ayında yapılabileceğinden bile bahsettiler..

22. Dönem TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Kurucular Kurulu üyesi Bülent Arınç, sosyal medya hesabından yayınladığı baş sağlığı mesajında muhalefeti hedef aldı. 

"ALLAH'TAN KORKUN, HALA ENKAZ ALTINDA CESETLER VAR"

"Ahval bu iken bazı siyasetçilerin ve gazetecilerin seçimin mayısta mı haziranda mı yapılacağını tartıştığını görüyoruz" diyen Arınç, şu ifadeleri kullandı:

Allah'tan korkun, hala enkaz altında cesetler var. Seçmenden bahsedilmezken seçimden bahsetmek nasıl mümkün oluyor? Böyle bir dönemde acılarıyla yüzleşen vatandaşlarımıza karşı seçim propagandası mı yapacaksınız, oy mu isteyeceksiniz? Aday mı olacaksınız, miting mi yapacaksınız? Bunları hangi yüzle yapacaksınız? Seçmen yok, sandık yok.

"NE MAYISTA NE HAZİRANDA SEÇİM OLMAZ, OLAMAZ"

Yaşanan olayın çok acı olduğunu belirten Arınç ,sözlerini şöyle sürdürdü:

Belki de tarihimizin en acı felaketini yaşadığımız bugünlerde, ülke bir an evvel seçim stresinden kurtulmalıdır. Buna vatandaşımızın da bürokrasinin de siyasetin de ihtiyacı var. Daha açık ve net ifade etmek gerekirse; ne mayısta ne haziranda seçim olmaz, olamaz.

Bülent Arınç'tan seçimin ertelenmesi çağrısı: "Ne mayısta ne haziranda seçim olmaz, olamaz"

Bülent Arınç'tan seçimin ertelenmesi çağrısı: "Ne mayısta ne haziranda seçim olmaz, olamaz" - Resim : 2

 

Bülent Arınç'tan seçimin ertelenmesi çağrısı: "Ne mayısta ne haziranda seçim olmaz, olamaz" ile ilgili etiketler Bülent Arınç seçim deprem
GÜNÜN VİDEOSU

Malezya'da askeri geçit töreninde facia! 2 helikopter havada çarpıştı! Çok sayıda ölü var...

Malezya’da askeri geçit töreni hazırlıkları sırasında iki helikopter havada çarpıştı. Korkunç kaza saniye saniye kameralara yansırken, en az 10 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.