Bülent Arınç'tan FETÖ açıklaması: 15 Temmuz'dan sonra benim için terör örgütüdür

Medyascope TV'de Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtlayan eski bakan Bülent Arınç, kendisine yönelik iddialara yanıt verdi. Arınç, Pensilvanya'ya yaptığı bir ziyareti de anlattı.

FETÖ ile bağına ilişkin haberleri değerlendiren Arınç, "Okul faliyetleri, Türkçe Olimpiyatları, yoksullara yardım faaliyetleri dışında bu hareketle hiçbir ilgim olmamıştır." dedi. Arınç, "Benim için Gülen cemaati, 15 Temmuz'dan sonra artık bir terör örgütüdür." diye konuştu.

"4 saat araçla Pensilvanya'ya gittim"

ABD'de Gülen'e bir ziyaretini anlatan Arınç, karayolunu terih ettiğini belirterek şunları söyledi:

Ben Amerika'ya gittiğimde Pensilvanya'ya gitmek için 4 saat araçlı yolculuk yaptım. Marlyland'dan geçtim, oradan geçtim, buradan geçtim. Gittiğimde beni başkaları kahvaltı hazırlamış buyur ettiler. Bana dün özel uçakla iş adamlarının geldiğini söyleyip bilseydik siz de onlarla gelirsiniz dediler. Düşünün iş adamlarının, sanatçıların kendisi ile 5 dakika görüşmek için can attığı bir isimden bahsediyoruz.

Kozmik Oda'ya girilmesi

17-25 Aralık'tan sonra pis kokular gelmeye başlayınca, "Bunlar beni de kullanmış olabilir" dedim. En az iki sene olmuştur böyle bir konuşmam var.

Şimdi yapılanları gördükten sonra demek ki benim ismim üzerinden girilmemesi gereken yerlere girilmiş, bilgiler alınmış olabilir.

Bülent Arınç'tan FETÖ açıklaması: 15 Temmuz'dan sonra benim için terör örgütüdür ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.