Bu kez İdlib... Esed'den vakum bombalı katliam: 20 ölü

Suriye ordusuna ait savaş uçakları, ülkenin kuzeybatısındaki İdlib ve çevresindeki ilçe ve beldelere vakum bombasıyla hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 20 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi de yaralandı.

İdlib'teki sivil savunma yetkililerinden Leys el-Faris, orduya ait savaş uçaklarının yerleşim alanlarına ''vakum'' bombasıyla düzenlediği hava saldırılarında İdlib'de 7, Carcanaz beldesinde 8 ve Han Şeyhun ilçesinde 5 sivilin yaşamını yitirdiğini, 24 kişinin yaralandığını söyledi.

Faris, ''Rejim jetlerinin bombaladığı İdlib'in Carcanaz beldesinde sivil savunma ekipleri enkaz altından çok sayıda çocuk cesedi çıkardı. Saldırıda 5 katlı bir binada büyük hasar meydana geldi. Ekipler, ağır iş makineleri yardımıyla enkaz kaldırma çalışmaları başlattı.'' dedi.

Carcanaz'da yaralananların beldedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındığını kaydeden Faris, saldırı sonucu İdlib kent merkezi ile Han Şeyhun ilçesinde büyük hasar oluştuğunu, çok sayıda aracın kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

Bu kez İdlib... Esed'den vakum bombalı katliam: 20 ölü ile ilgili etiketler Suriye İdlib Esed vakum bombası