Bu Bitki Mide Bulantısına Yüzyıllardır İyi Geliyor!

Bulantı sözlükte çok da uygun bir şekilde, "Kusma eğilimi olan bir hastalık hissi" olarak tanımlanır. İngilizcesi deniz tutması anlamına da gelen nautes kelimesidir. Bulantı hissini iyileştirmek için birçok tıp ilacı kullanıldığı gibi doğadan bitkiler de mide bulantısına iyi gelir. Yüzyıllardır mide bulantısına iyi gelen bir bitki var ki onu sizler için araştırdık.

Mide bulantısına iyi gelen bitkiler pek çok kişinin merakla araştırdığı konuların başında geliyor. Günlük hayatı olumsuz etkileyen bulantı hissi mide rahatsızlıkların da habericisi olabiliyor. Özellikle yaz mevsiminde sıcakların bastırmasıyla kendini daha çok belli eden bulantı, stres ve çeşitli yiyeceklerin de etkisiyle ortaya çıkabiliyor.

Ancak Bektaşi üzümü olarak bilinen Amla meyvesi mide bulantısı için yüzyıllardır kullanılıyor. Özellikle Hindistan'da yetişen ancak 16. yüzyıldan itibaren Avrupa'da tanınmaya başlayan Bektaşi üzümü sarı meyveli, kahverengi meyveli ve yeşil meyveli olarak çeşitli renkjlere göre sınıflandırılır.

Mide Bulantısı İçin Yüzyıllardır Kullanılıyor!

C Vitamini deposu olan Amla meyvesi (Bektaşi üzümü) bağışıklığı güçlendirir.

Vücudun zehirli maddlerden temizleyen bektaşi üzümü mide rahatsılıkların tedavisinde de kullanılır.

Bu Bitki Mide Bulantısına Yüzyıllardır İyi Geliyor!

Regl dönemindeki sancı ve krampları, antioksidan etkisiyle ortadan kaldırır.

Diyabet hastalarının rahatlıkla tüketebileceği bir meyve türüdür. Kan şekerini düzenler.

Sık sık tuvalete çıkmayı da kolaylaştıran bektaşi üzümü kırmızı kan hücrelerini çoğaltır.

Kabızlığa da iyi gelen bektaşi üzümü yüksek tansiyonu dengeler.

 

Bu Bitki Mide Bulantısına Yüzyıllardır İyi Geliyor! ile ilgili etiketler mide bulantısına ne iyi gelir mide bulantısı nasıl geçer
GÜNÜN VİDEOSU

Körfez'de sel felaketi! Umman'da ölü sayısı 21'e yükseldi! Yarısı çocuk...

Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni vuran tarihi yağışlar, son 75 yılın en büyük sel felaketine yol açtı. Umman'dan gelen son bilgilere göre sel felaketinde ölenlerin sayısı 21'e yükseldi. Ölenler arasında servis araçları suya kapılan 10 öğrenci de bulunuyor.