British Airways tüm uçuşları durdurdu! Dünya çapında bilgisayar sistemi çöktü...

İngiliz havayolu şirketi British Airways, dünya çapında bilgisayar sisteminin çöktüğünü duyurdu. Bilgisayar sistemindeki arızanın siber saldırıdan kaynaklanmış olabileceği iddia edilirken, Heathrow ve Gatwick Havaalanları’ndaki tüm uçuşlar geçici olarak durduruldu, binlerce kişi havaalanında uzun kuyruklar oluşturdu

İngiliz havayolu şirketi British Airways'in bilgisayar sistemlerine siber saldırı gerçekleştirildiği iddia edildi. British Airways, dünya çapında bilgisayar sisteminde yaşanan arızanın gecikmelere yol açtığını ve Heathrow ile Gatwick havaalanlarında uçuşların İngiltere saatiyle 18.00’a dek durdurulduğunu açıkladı.

İngiliz medyasındaki bir çok yayın olayın siber saldırıdan kaynaklandığını iddia ederken, British Airways yazılı açıklamasında “IT sistemindeki ciddi bir hata” demekle yetindi ve siber saldırı düzenlendiğine dair bir kanıt bulunmadığını belirtti. Şirket arızayı bir an önce çözmeye çalıştıklarını bildirerek yolculardan özür diledi.

Heathrow ile Gatwick havaalanlarında, tam da hafta sonu tatili öncesi uçuşların geçici olarak durdurulması nedeniyle, havaalanında büyük kaos ve izdiham yaşandı.

British Airways tüm uçuşları durdurdu! Dünya çapında bilgisayar sistemi çöktü... ile ilgili etiketler İngiltere british airways siber saldırı havaalanı
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.