Borsa günü yükselişle tamamladı! İşte en çok kazandıran hisseler...

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,80 değer kazanarak 9.722,09 puandan tamamladı. Peki günün en çok kazandıran hisseleri hangileri?

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 77,07 puan artarken, toplam işlem hacmi 102,2 milyar lira oldu.

HANGİ HİSSELER DEĞER KAZANDI?

Bankacılık endeksi yüzde 2,77, holding endeksi yüzde 0,69 değer kazandı.

Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 3,50 ile finansal kiralama faktoring, en çok kaybettiren yüzde 7,42 ile spor oldu.

ANALİSTLER NASIL YORUMLADI?

Analistler, küresel pay piyasalarında ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz indirim zamanlamasına ilişkin devam eden belirsizliklerle karışık bir seyir izlendiğini belirtti.

Yarın yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısında açıklayacağı faiz kararı, yurt dışında ise ABD'de büyüme, toptan stoklar ve haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini dile getiren analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.800 ve 9.900 seviyelerinin direnç, 9.600 ve 9.500 puanın destek konumunda olduğunu kaydetti.

AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) politika faizini yüzde 50'de sabit bırakmasını bekliyor.

Ekonomistlerin yıl sonu politika faizi beklentilerinin medyanı ise yüzde 45 oldu.

Borsa günü yükselişle tamamladı! İşte en çok kazandıran hisseler... ile ilgili etiketler BİST Borsa İstanbul ekonomi
GÜNÜN VİDEOSU

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem yaratan açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından zorla Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını söyledi.