Borsa günü düşüşle tamamladı! İşte günün en çok işlem gören hisseleri...

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,50 değer kaybederek 9.645,02 puandan tamamladı. Peki, bugün en çok işlem gören hisseler hangileri oldu?

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 48,44 puan azalırken, toplam işlem hacmi 104,2 milyar lira oldu.

Bankacılık endeksi yüzde 3,28, holding endeksi yüzde 0,99 değer kaybetti.

HANGİ HİSSELER DEĞER KAZANDI?

Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 5,31 ile finansal kiralama faktoring, en çok kaybettiren bankacılık oldu.

ANALİSTLER NASIL YORUMLADI?

Analistler, küresel pay piyasalarında, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz indirimlerine ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizliklerin varlık fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ettiğini belirterek, bu hafta yoğun veri gündeminin yanı sıra açıklanması beklenen ABD'nin büyük teknoloji şirketlerinin bilançolarının da yatırımcıların odağına yerleştiğini söyledi.

Yarın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yurt içi piyasaların kapalı olacağını dile getiren analistler, yurt dışında ise ABD'de ve Avrupa'da açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), ABD'de konut başlangıçları ve inşaat izinleri ile Richmond Fed sanayi endeksinin takip edileceğini dile getirdi.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.600 ve 9.500 puanın destek, 9.800 ve 9.900 seviyelerinin direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Borsa günü düşüşle tamamladı! İşte günün en çok işlem gören hisseleri... ile ilgili etiketler Borsa İstanbul BİST
GÜNÜN VİDEOSU

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem yaratan açıklamalar: Aklımdan dahi geçmiyordu, zorla aday yaptılar...

CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayın programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs seçimlerinde partisi tarafından zorla Cumhurbaşkanı adayı yapıldığını söyledi.