Bolu'da huzurevinde zehirlenme olayı! Acı haber geldi: 1 kişi hayatını kaybetti

Bolu’nun Gerede ilçesinde Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yedikleri yemekten zehirlenme şüphesiyle hastanede tedaviye alınan 44 kişiden, böbrek yetmezliği rahatsızlığı olan 75 yaşındaki Ş.K hayatını kaybetti.

Bolu'nun Gerede ilçesi Kitirler Mahallesi’ndeki Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde zehirlenme olayı meydana geldi.

Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalanlar, 20 Eylül akşamında yedikleri yemeğin ardından rahatsızlandı. Mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetleri görülen 44 kişi, gece saatlerinde Bolu ve Gerede’deki hastanelere kaldırıldı.

ÖLÜM NEDENİ OTOPSİNİN ARDINDAN BELLİ OLACAK

Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan 75 yaşındaki Ş.K. yaşamını yitirdi. 75 yaşındaki Ş.K’nın ölüm nedeni, yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacak.

18 KİŞİ TABURCU EDİLDİ, 25 KİŞİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılanlardan 18’i, tedavilerinin ardından taburcu edildi. 25 kişinin hastanede tedavilerinin devam ettiği ve durumlarının iyi olduğu bildirildi. Hafta sonu Sağlık Bakanlığı’ndan gelen 3 kişilik doktor ekibinin de hastanelerde tedavi gören kişilerle ilgili incelemelerde bulunduğu öğrenildi. Tarım İl Müdürlüğü ekipleri de huzurevinde kalan vatandaşların yediği yemekten numune aldı.

Olayla ilgili incelemeler sürüyor.

5 GÜN ÖNCE DE AYNI SKANDAL

Aynı huzurevinde 5 gün önce de yaşlılardan 23'ü zehirlenme şüphesiyle hastanelere götürüldü. Hastalar tedbir amaçlı müşahade altında tutulurken, görevliler huzurevindeki gıdalardan ve içme suyundan numune aldı.

Bolu'da huzurevinde zehirlenme olayı! Acı haber geldi: 1 kişi hayatını kaybetti ile ilgili etiketler Bolu
GÜNÜN VİDEOSU

Kahramanmaraş'ta ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremleri sonrası ağır hasar raporu verilen binalar patlayıcı ile yıkıldı.