Black Friday indirimleri ne zaman bitecek? Efsane Cuma indirimlerine ne kadar sürecek?

Black Friday indirimleri ne zaman bitecek? Tüm dünyada Black Friday olarak bilinen, ülkemizde ise Efsane Cuma olarak adlandırılan indirim günlerinde alışveriş çılgınlığı sürüyor. İhtiyaçlarını karşılayan tüketiciler kampanyaların ne kadar süreceğini araştırmaya başladı. İşte Black Friday indirimleri ne zaman bitecek? Efsane Cuma indirimlerine ne kadar sürecek? Merak edilen detaylar haberimizde...

Black Friday indirimleri ne zaman bitecek? İhtiyaçlarını karşılayan tüketiciler kampanyaların ne kadar süreceğini araştırmaya başladı. Tüm dünyada Black Friday olarak bilinen, ülkemizde ise Efsane Cuma olarak adlandırılan indirim günlerinde alışveriş çılgınlığı sürüyor. İşte Black Friday indirimleri ne zaman bitecek? Efsane Cuma indirimlerine ne kadar sürecek? Merak edilen detaylar haberimizde...

BLACK FRİDAY NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir.

Black Friday 2019 yılında 29 Kasım tarihine denk geliyor. Ancak bazı firmalar Kasım ayının son haftası süresince indirimli kampanyalarını sürdürüyor.

BLACK FRIDAY NEDİR?

ABD’de, Black Friday Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma günüdür. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar. Bugün beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve İngiltere’de de Black Friday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin kârları sürekli artmıştır.

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir. Black Friday gününde 2000’li yıllara kadar sabah 06:00’da açılan mağazalar bu tarihten sonra sabah 04:00 ila 05:00 saatlerinde hizmet vermeye başladı. 2011 yılından sonra bazı mağazalar Black Friday gününde 24 saat hizmet verme kararı aldı.

Black Friday indirimleri ne zaman bitecek? Efsane Cuma indirimlerine ne kadar sürecek? ile ilgili etiketler Black Friday İnternet alışveriş İndirim İngiltere noel
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.