Bitcoin ve Ethereum için kritik gelişme: Kabul edilirse yasaklanması kolaylaşacak

Kripto paraların en büyük iki birimi Bitcoin ve Ethereum için kritik bir adımın atılması gündeme geldi. AB Parlamentosu Bitcoin ve Ethereum'un yasaklanmasını kolaylaştıracak bir taslağı oylayacak. AB, çevresel sürdürülebilirlik kriterlerini karşılamayan herhangi bir kripto varlığın listelenmesini yasaklayabilecek.

AB Parlamentosu, Bitcoin ve Ethereum'u yasaklamayı kolaylaştırabilecek düzenleyici çerçeveyi oylayacak. Eğer yasa kabul edilirse AB, çevresel sürdürülebilirlik kriterlerini karşılamayan herhangi bir kripto varlığın listelenmesini yasaklayabilecek.

Avrupa Birliği Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi, Bitcoin ve Ethereum gibi önemli kripto para birimlerinin pratikte yasaklanmasına yol açabilecek yeni bir kripto varlık düzenleyici çerçevesini bugün oylayacak.

MiCa adlı yasanın son taslağına göre, AB'de ihraç edilen ve/veya ticareti yapılan kripto varlıklar minimum çevresel sürdürülebilirlik standartlarına konu olacaklar ve bu gerekliliklere uyumu sağlamak için aşamalı bir dağıtım planı oluşturacak ve sürdürecekler.

Sektör temsilcileri, asgari sürdürülebilirliğe ve kullanıma sunma gereksinimlerine yapılan atıfın, Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerinin kullanımını frenlemek veya yasaklamak için yapılan son dakika değişiklikleri gibi göründüğü ifade ediyorlar.

Bitcoin ve Ethereum için kritik gelişme: Kabul edilirse yasaklanması kolaylaşacak ile ilgili etiketler Bitcoin Avrupa Birliği ethereum yasaklama avrupa parlamanetosu
GÜNÜN VİDEOSU

Sahibinden kaçan kurbanlık hayvan çatıya çıktı! Çıktığı damdan düşen hayvan kameraya böyle yansıdı

Konya'nın Kadınhanı ilçesinde kurban kesimi için hazırlanan büyükbaş hayvan, sahibinin elinden kaçarak çatıya çıktı. Çıktığı damdan düşen hayvanın güçlükle yakalandığı anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.