Bitcoin bir ülkede daha ödeme aracı olarak kabul edildi

El Salvador'dan sonra Bitcoin'i ödeme aracı olarak kabul eden Orta Afrika Cumhuriyeti'nde, kişiler ve şirketler işlemlerini kripto para gerçekleştirecek ve vergilerini ödeyebilecek.

7 Eylül 2021 tarihinde Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador hükümetinin kar sağlaması diğer ülkelerin de dikkatini çekiyor. Orta Afrika Cumhuriyeti hükümetinin aldığı yeni kararda, Bitcoin ödeme aracı olarak kullanılacak.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Dijital Ekonomi ve Telekomünikasyon Bakanı Gourna Zacko tarafından Ulusal Meclise sunulan, Bitcoin'i yasal para birimi kabul etme ve kripto para borsası yasa teklifi oy birliği ile kabul edilerek yasalaştı.

Kabul edilen yasaya göre, Orta Afrika Cumhuriyeti vatandaşları ve şirketler işlemlerini Bitcoin üzerinden yaparken vergilerini de bu yöntemle ödeyebilecek. 

 

 

Bitcoin bir ülkede daha ödeme aracı olarak kabul edildi ile ilgili etiketler Bitcoin orta afrika cumhuriyeti el salvador
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.