Bir Zamanlar Kıbrıs ne zaman, hangi kanalda başlıyor? Oyuncu kadrosunda kimler var?

Tamamı Kıbrıs’ta çekilen yeni sezonun iddialı dizilerinden Bir Zamanlar Kıbrıs yakında başlıyor. Oldukça güçlü bir oyuncu kadrosu ile izleyenlerin karşısına çıkacak olan dizide heyecan şimdiden dorukta. Peki, Bir Zamanlar Kıbrıs ne zaman başlıyor?

Yeni sezonun iddialı yapımları arasında yer alan ve oyuncu kadrosu ile büyük bir ses getirmeye aday Bir Zamanlar Kıbrıs, ilk bölümü ile ekranlara gelmek için gün sayıyor. Bütün bölümleri ‘Yavru Vatan’ Kıbrıs’ta çekilecek olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesinden bahsedecek.

Ekranlarda reyting rekorları kırması beklenen ve büyük bir ses getirmeyi amaçlayan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi için ilk bölüm tarihi de netlik kazandı.

Bir Zamanlar Kıbrıs Ne Zaman, Hangi Kanalda Başlıyor?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi ilk bölümü ile 1 Nisan 2021 Perşembe akşamında saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında başlıyor. Senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini ise Hakan İnan’ın üstlendiği dizinin çekimleri de ada halkının yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs ne zaman, hangi kanalda başlıyor? Oyuncu kadrosunda kimler var?

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Tarihi gerçeklerle Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesini ekrana taşıyacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi oyuncu kadrosunda; Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu yer alıyor.

Kıbrıs olaylarının şiddetlenmeye başladığı 1963 yılının esas alacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde sakız tüccarı Kemal Dereli karakterini Ahmet Kural, eşi İnci’yi Pelin Karahan, Türkiye’den adaya gizli görevle gelen Ankaralı karakterini Serkan Çayoğlu, nişanlısını ise Gülper Özdemir canlandırıyor. Rum komutan Samson’u Tayanç Ayaydın, Kıbrıs Türk Lideri Rauf Denktaş’a da Devrim Saltoğlu hayat veriyor. Dizinin kadrosunda ayrıca Hasan Küçükçetin, Miray Akay, Deniz Baytaş, Ahmet Sömers, Hakan Güner, Nebil Sayın, Emre Törün ve Bade Arazlı yer alıyor.

1963, Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar yan yana sorunsuzca yaşamaktadır. Adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir.

Bir Zamanlar Kıbrıs ne zaman, hangi kanalda başlıyor? Oyuncu kadrosunda kimler var? - Resim : 2

Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği “Bir Zamanlar Kıbrıs”, kahramanların gerçek yaşam mücadelelerini, aşklarını, ayrılıklarını ve hüsranlarını TRT 1 ekranlarından seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs ne zaman, hangi kanalda başlıyor? Oyuncu kadrosunda kimler var? ile ilgili etiketler Bir Zamanlar Kıbrıs Bir Zamanlar Kıbrıs oyuncu kadrosu