Bir ülke daha ‘İlacı bulduk’ dedi! Bu ağaç kullanılıyor...

Afrika kıtasının doğusunda bulunan Madagaskar adası Devlet Başkanı Andry Rajoelina, koronavirüsün ilacını bulduklarını iddia etti. Koronaya karşı bitkisel bir ilaç bulduklarını söylen Rajoelina, geçen ay hastalara kafur (ravintsara) ağacının yağını solutacaklarını söylemişti.

Afrika kıtasının doğusunda yer alan Madagaskar adasının Devlet Başkanı Andry Rajoelina, dünyayı kırıp geçiren koronavirüse karşı bitkisel bir ilaç bulduklarını iddia etti.

Çarşamba günü TV’de konuşan Devlet Başkanı Andry Rajoelina, “Madagaskar’ın koronavirüsü tedavi edebilecek devaya – edebilecek diyorum çünkü bunun kanıtlanması gerekiyor – sahip olduğuna dair bir mektup aldım” dedi.

Mektuba göre söz konusu bitkinin koronavirüsü tümüyle tedavi edebildiğini aktaran Rajoelina (45), diğer yandan mektubun yazarı ve bitki hakkında bilgi vermedi.

“MADAGASKAR BU DEVAYI BULACAKTIR”

Sputnik’teki habere göre, tedavi yöntemini kanıtlamak için bir dizi testin hazırlandığını ve Madagaskar’ın bilim insanları ile laboratuvarlarının testlere katılmak istediğini ifade eden Rajoelina, “Testleri yapacağız, eminim ki, Madagaskar bu devayı bulacaktır. Tüm dünyanın tarihini değiştireceğiz” dedi.

Bir ülke daha ‘İlacı bulduk’ dedi! Bu ağaç kullanılıyor...

Madagaskar Devlet Başkanı bundan önce de virüsle ilgili alternatif tedavi açıklamaları yapmış, Dünya Sağlık Örgütü ise bu tür açıklamalarla ilgili temkinli olunması uyarısında bulunmuştu.

Doğal cennet niteliğindeki adanın kaynaklarının açlık krizini önleyemediği ve dünya çapında büyük oranda ortadan kalkan vebanın baş gösterdiği Madagaskar Cumhuriyeti, şimdilik 93 vaka teyit edildi, ölüm bildirilmedi.

Pandemiye karşı kısmi karantina uygulanan Madagaskar’da koronavirüsle mücadele için bitksel ilaçların gücününe inanan halk, özellikle limon ve tarçına rağbet ediyor.

KAFUR AĞACI YAĞI

Rajoelina, geçen ay koronavirüsüne karşı antikorları güçlendirmek için alternatif devaların kullanımını teşvik eden açıklamalar yapmıştı. Devlet Başkanı “Hastalara kafur (ravintsara) uçucu yağı solutacağız ve ilaç vermenin yanı sıra yüksek kalorili gıdalarla besleyeceğiz” demişti.

Kafur ağacından elde edilen kafur (uçucu yağı, güçlü bir antiviral ve anti bakteriyel, bağışıklık sistemini güçlendirici, iltihap önleyici, sinirleri ve kasları güçlendirici olarak tanınıyor.

Ancak DSÖ’nün Madagaskar Temsilcisi Charlotte Faty Ndiaye, “Yeni tip koronavirüsü grip değil ve karıkoca ilaçlarına şüpheyle bakılmalı” açıklamasını yapmıştı.

DSÖ websitesinde Batılı ya da geleneksel bazı ilaçların koronavirüsü belirtilerini azaltabileceği ve hastayı rahatlatabileceği, ama eldeki ilaçların bu hastalığı engellediği ya da tedavi ettiğine dair bir kanıt bulunmadığını, insanların kendi kendilerine ilaç kullanmaması gerektiği uyarısı yapılıyor.

Bir ülke daha ‘İlacı bulduk’ dedi! Bu ağaç kullanılıyor... ile ilgili etiketler İlaç Koronavirüs Korona Ağaç kafur ağacı madagaskar
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.