Bir süre önce yurt dışına kaçan Sedat Peker ilk kez konuştu

Bir süre önce yurt dışına kaçan ve Türkiye'de hakkında operasyon başlatılan Sedat Peker, yaşananların ardından ilk kez konuştu. YouTube hesabından bir video yayınlayan Peker, bundan sonra videolar yayınlamaya devam edeceğini söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda Kuzey Makedonya polisi tarafından sınır dışı edilip Kosova'ya sığınan Sedat Peker'in Türkiye'de bulunan adamlarına eş zamanlı operasyonlar düzenlenmiş; 121 adresten 52 kişi gözaltına alınmıştı.

Bir süredir yurt dışında bulunan Peker, operasyonlar ve gözaltılar hakkında ilk kez konuştu.

'ÜÇ AYDA 12 VİDEO DAHA ÇEKECEĞİM'

Çektiği 40 dakikalık videoda yaşananları kendi bakış açısıyla anlatan Peker, üç ay içinde 12 video daha çekeceğini söyledi. Peker, videosunda çeşitli isimlere de suçlamalarda bulundu.

Peker, YouTube kanalından paylaştığı videoya şu notu düştü:

"Kıymetli dostlarım, bildiğiniz üzere takriben bir senedir içinde bulunduğum şartlarla ilgili bir paylaşım yapmadım. Üç ay içinde 12 tane video çekerek yaşanılanları sizlerle paylaşacağım. Geçmişte yaşanan ve gelecekte yaşanacak olan olayların sizin hakemliğinizde gelişmesinin en adil davranış olacağına inanıyorum."

NE OLMUŞTU?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sedat Peker'in lideri olduğu organize suç örgütüne 9 Nisan'da İstanbul, Ankara, Hatay, Konya, Sakarya, Kocaeli ve Trabzon'da eş zamanlı operasyon düzenlemiş, 121 adreste arama gerçekleştirilen baskınlarda 52 şüpheli yakalanmıştı.

 

Bir süre önce yurt dışına kaçan Sedat Peker ilk kez konuştu ile ilgili etiketler Makedonya Sedat Peker Operasyon YouTube video
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.