Bir İngiliz devi daha iflasını açıkladı!

İngiltere'de 178 yıllık seyahat firması Thomas Cook'un iflasından sonra ülkenin çift katlı sembol otobüslerini üreten Wrightbus da iflas ettiğini açıkladı. İflas sebebini talep azlığına olarak açıklayan firma, bin 200 çalışanını da işten çıkardı.

İngilizlerin sembol otobüsünü üreten şirket Wrightbus, 'talep azlığından' iflas bayrağı çekti. Bin 200 çalışanını işten çıkaran şirketin nakit akışı ve yatırım sorunu yaşadığı öğrenildi.

Şirketten yapılan açıklamada şirkete alıcı bulunamamasının iflasa sebep olduğu belirtildi. Çarşamba gün yapılan basın toplantısında İngiltere hükümetinin iflasa müdahalesi istendi.

THOMAS COOK DA İFLAS ETTİ

İngiltere'de geçen hafta da 178 yıllık Thomas Cook'un, kurtarma görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ticari faaliyetlerine son verilmişti. Şirketin iflasıyla 9 bini İngiltere’de olmak üzere dünya genelinde 20 bin kişi işini kaybetti.

Gelişmenin ardından Türkiye'nin de arasında bulunduğu birçok ülkeden, İngiliz vatandaşlarının geri getirilmesi için operasyon başlatıldı.

Bir İngiliz devi daha iflasını açıkladı! ile ilgili etiketler İngiltere İngiliz iflas
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.