Bilim Kurulu toplandı: Kış döneminde alınacak önlemler masada!

Bilim Kurulu saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yapılcak toplantıda kış döneminde alınacak önlemler masada. Yerli koronavirüs aşısı Turkovac’ın Faz-3 çalışmaları toplantının bir başka gündem maddesi. Sağlık Bakanı Koca toplantı sonrası açıklamalar yapacak.

Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün saat 17.00'de Sağlık Bakanı Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı. Toplantıda bir kez daha kış döneminde atılacak adımlar ele alınacak.

İkinci doz aşı oranı yüzde 77'yi geçti. Ancak hala 56 il ülke ortalamasının altında, bazı illerde fark büyük. Bilim Kurulu bu bölgelerde aşılamanın arttırılması için yapılacak çalışmaları görüşülecek.

400 gönüllü sayısına ulaşan yerli aşı Turkovac'ın Faz-3 çalışmaları da masada olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından saat 18:30’da açıklama yapacak. 

SALGINDA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre 24 saatte 356 bin 636 Covid-19 testi yapıldı, 29 bin 643 kişinin testi pozitif çıktı, 215 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 31 bin 467 oldu.

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 77,85, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 89,02 olarak kayıtlara geçti.

Bilim Kurulu toplandı: Kış döneminde alınacak önlemler masada!

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan aşı sayısı 115 milyon 674 bin 594'e yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte 194 bin 83 doz aşı uygulandı.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu on il Ordu, Muğla, Kırklareli, Amasya, Çanakkale, Osmaniye, Eskişehir, Balıkesir, Edirne ve Zonguldak oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Mardin, Bingöl, Bitlis, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

 

 

Bilim Kurulu toplandı: Kış döneminde alınacak önlemler masada! ile ilgili etiketler Bilim Kurulu Fahrettin Koca toplantı
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.