Bilanço ağırlaşıyor... Sel ve su baskını yaşanan Ankara'da hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi!

Hafta sonu boyunca şiddetli sağanak nedeniyle sel ve su baskınlarının yaşandığı Ankara Akyurt'ta hayatını kaybeden sayısı 3'e çıktı. Bir kişi elektrik çarpması sonucu hayatını kaybederken, bir kişi de selden kaçarken düşerek yaşamını yitirdi. Kayıp bir kişiyi ise arama çalışmaları devam ediyor.

Ankara'nın Akyurt ilçesinde akşam saatlerinde bastıran yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar sel sularıyla doldu, araçlar yolda kaldı, ev ve iş yerlerinde su baskını yaşandı.

BAKAN SOYLU, İLÇEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile Akyurt ilçesine gelerek, durumu yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

İlçede oluşturulan kriz masasını İsmail Çataklı koordine ediyor, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık da sahada bulunan ekipleri yönlendiriyor.

 

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş ile Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin de ilçedeki çalışmalara destek oluyor.

AFAD'dan yapılan açıklamada, Akyurt ilçesinde yaşanan sağanak nedeniyle bölgede sel ve su baskınlarının meydana geldiği belirtilerek, "Ekiplerimiz bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

 

ELEKTRİK ÇARPMASI SONUCU BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Vali Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akyurt'ta alt katını su basan binalarda ekiplerin tahliye çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Şu anda ilçedeki genel durumun normal olduğunu belirten Şahin, "Bir vatandaşımız elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti." bilgisini verdi.

Yaşamını yitiren kişinin 21 yaşındaki Muhammet Şahin olduğu, iş yerinde elektrik akımına kapıldığı öğrenildi.

 

Bilanço ağırlaşıyor... Sel ve su baskını yaşanan Ankara'da hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi!


SELDEN KAÇARKEN DÜŞEN BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İlçede akşam saatlerinde bastıran yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar sel sularıyla doldu, araçlar yolda kaldı, ev ve iş yerlerinde su baskını yaşandı.

Teberik Köyü'nde yaşayan 67 yaşındaki Mustafa Demirel, selden kaçarken düşerek yaşamını yitirdi.

Demirel'in cenazesi Akyurt Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Bilanço ağırlaşıyor... Sel ve su baskını yaşanan Ankara'da hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi! - Resim : 2

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, AKYURT'A GİTTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sağanağın yaşamı olumsuz etkilediği Ankara'nın Akyurt ilçesinde incelemelerde bulundu.

Soylu, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ile akşam saatlerinde başlayan sağanağın ardından sel ve su baskınlarının yaşandığı ilçe merkezine geldi.

Kızıl ve Yıldırım mahallelerinde incelemelerde bulunan Soylu, Belediye Başkanı Ayık ile selden zarar gören iş yeri sahiplerinden bilgi aldı.

Bilanço ağırlaşıyor... Sel ve su baskını yaşanan Ankara'da hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi! - Resim : 3


BAKAN SOYLU, ŞAHİN'İN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Bakan Soylu Şahin'in cenazesinin kaldırıldığı Akyurt Devlet Hastanesi'ne gelerek, ailesine taziye dileklerini iletti.

İlçeye elektrik verilemezken, ekipler trafolardaki çalışmalarını sürdürüyor.

AFAD, ASKİ, İHH, UMKE, AKUT, JAK ve itfaiye ekipleri su basan ev ve iş yerleri ile caddeleri, sokakları temizleme çalışmalarına devam ediyor.

Ankara'nın Altındağ ilçesinde dün yaşanan selde CHP Mamak Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlkay Yiğit (27) suya kapılarak yaşamını yitirmiş, bir kişi de Tatlar Deresi'nin taşması sonucu kaybolmuştu.

Bilanço ağırlaşıyor... Sel ve su baskını yaşanan Ankara'da hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi! - Resim : 4

 

Bilanço ağırlaşıyor... Sel ve su baskını yaşanan Ankara'da hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi! ile ilgili etiketler Ankara Akyurt Sel ölenler