Biden ve Putin'in kritik telefon görüşmesi sona erdi!

Savaşın her an patlak verebileceği Rusya - Ukrayna sınırında eller tetikteyken ABD ve Rusya liderleri bir saatlik bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Beyaz Saray'dan gönderilen basın notuna göre Biden ile Putin arasındaki telefon görüşmesi ABD Doğu saatiyle 12.06'da (TSİ 20.06) tamamlandı

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki kritik Ukrayna görüşmesinin sona erdiği bildirildi.

GÖRÜŞME 1 SAAT 2 DAKİKA SÜRDÜ

Beyaz Saray'dan gönderilen basın notuna göre Biden ile Putin arasındaki telefon görüşmesi ABD Doğu saatiyle 12.06'da (TSİ 20.06) tamamlandı. 1 saat 2 dakika süren telefon görüşmesine ilişkin Beyaz Saray'ın yazılı bir açıklama yapması bekleniyor.

YAZILI AÇIKLAMALAR BEKLENİYOR

Dün ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın "Rusya Ukrayna'da işgale her an başlayabilir." şeklindeki açıklamasının ardından gözler bugün Biden ile Putin arasındaki görüşmeye çevrilmişti.

ABD yönetimi, Ukrayna'daki zorunlu olmayan diplomatik personelin ülkeyi terk etmesi talimatını vermiş, ayrıca ülkedeki 160 askerini de geri çekme kararı almıştı.

Biden ve Putin'in kritik telefon görüşmesi sona erdi! ile ilgili etiketler Putin telefon Ukrayna Savaş biden görüşme