Beyrut patlamasının en çarpıcı görüntüsü

4 Ağustos'ta Beyrut’ta meydana gelen korkunç patlamanın nedeni henüz belirlenemezken, araştırmalar halen devam ediyor. SuperHaber, patlama ile ilgili en net ve çarpıcı görüntüye ulaştı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Beyrut’ta 4 Ağustos’ta meydana gelen ve resmi açıklamalara göre, 220 kişinin öldüğü, 120 kişinin kaybolduğu, yaklaşık 7 bin kişinin yaralanadığı, 300 bin kişinin evsiz, 500 bin kişinin de işsiz kaldığı patlamanın yankıları sürüyor.

 

BEYRUTLULAR ÜLKE DEĞİŞTİRİYOR

Başbakan Hassan Diyab ile bakanlar kurulu, protesto ve gösterilerin ardından dün akşam istifa ederken, halkın ise Lübnan’ın geleceği ile ilgili endişeleri giderek artıyor. Birçok Beyrutlu, başka ülkelere gitmek için hazırlık yapıyor.

PATLAMANIN EN ÇARPICI GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Patlamadan bir hafta geçmesinin ardından, Beyrut’ta hayat normale dönüyor. Tam ve kesin nedeni henüz belirlenemeden patlamayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıkıyor. SuperHaber’in elde ettiği bir görüntü, korkunç olayın en çarpıcı görüntüsünü ortaya koyuyor.

İKİNCİ PATLAMADA HER YER SARSILIYOR

Patlama bölgesine 8 km uzaktan çekildiği öğrenilen görüntülerde, patlama öncesi beyaz bir duman gökyüzüne yükseliyor. Beyaz dumanın ardından bir patlama meydana geliyor. Patlama ile beraber o herkesi şaşırtan ortasında siyah yatay çizgi olan beyaz duman ile beraber kahverengi duman çıkıyor. Görüntünün çekildiği yerde ses duyulmuyor ve etki yapmıyor. Ancak hemen ardından meydana gelen büyük ses çıkaran patlama, görüntüyü çekenlerin olduğu yerden de duyuluyor ve teknede olmalarına rağmen sarsıyor.

Beyrut patlamasının en çarpıcı görüntüsü ile ilgili etiketler Beyrut Lübnan patlama

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Mustafa Varank, Bursalı başkanlara kıyafet ve ayakkabı ısmarladı: Kombinin şıklığı halis mi?

Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Alinur Aktaş'a ayakkabı, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'a ise ceket pantolon ısmarladı. İzleyenleri gülümseten o anları Varank, "Alper başkana yaptığımız kombinin şıklığı halis mi?" notuyla paylaştı.