Belediye başkanı paraşütle uçtu!

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, yamaç paraşütü sporcularına destek omak için paraşütle atladı. Metin, uçuşun ardından yaptığı açıklamada "Korkulacak bir aktivite değil" dedi.

Hafta sonunu fırsat bilen Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, yamaç paraşütü sporcularına destek amaçlı uçuşunu eğitmen eşliğinde Rize Şahin tepesinden gerçekleştirdi.
Son yıllarda Rize’de yaygın hale gelen yamaç paraşütüne insanları özendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla uçuş gerçekleştiren Belediye Başkanı Rahmi Metin, uçuş öncesi ve sonrasında değerlendirmede bulundu.

DESTEK VERMEK İÇİN UÇUŞ GERÇEKLEŞTİRDİ

Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından Rize’nin paraşüt tepesi olarak bilinen Şahin tepesinden eğitmen eşliğinde uçuşunu gerçekleştiren Rahmi Metin, uçuş öncesi yaptığı açıklamasında, amatör şekilde Rize’de önceki yıllarda başlayan yamaç paraşütü sporuna destek vermek için uçuşunu gerçekleştireceğini ve Rize'de bu sporun önünün açık olduğunu, ifade etti.

Belediye başkanı paraşütle uçtu!

Metin başarılı bir uçuşun ardından İslampaşa sahiline inişini gerçekleştirdikten sonra şu sözlere yer verdi;

Yeşil ve mavisiyle bu muhteşem doğa üzerinde uçmak insana başka bir duygu veriyor. Havasıyla, rüzgarıyla yamaç paraşütü için uygun bir şehrimiz var. Bizde hafta sonunu fırsata dönüştürerek bu sporla uğraşan insanlarımıza destek vermek ve daha önce hiç denememiş vatandaşlarımızı bu adrenalinin içerisine çekmek için Ömer Yılmaz hocamız ile bir uçuş gerçekleştirdik. Başarılı bir uçuş oldu ve sahile hiçbir sorun yaşamadan ulaştık. Korkulacak bir spor aktivitesi olmadığını bugün gördük. Yamaç paraşütünün Turizm anlamında şehrimize katkısı büyük olduğu gibi, şehir ve yurtdışından gelen misafirlerimizin ilimizi tercih ettiklerini görmek bizleri mutlu ediyor.

Belediye başkanı paraşütle uçtu! - Resim : 2

Metin, uçuş öncesi ve sonrasında her iki alanda bazı incelemelerde bulunduğunu ifade ederek, "Bu sporun şehrimizde daha yaygın hale gelebilmesi için bazı yatırımların yapılması gerektiği kanaatine vardım. Geçtiğimiz aylarda bu alanın yamaç paraşütü için kullanımını Rize Belediyesi Meclisimizden geçirdik. Belediye olarak daima elimizden geldiğince şehrimizin gelişimi için bu spora destek verme gayreti içerisindeyiz. Herhangi ters bir rüzgar akımına maruz kalmıyorsunuz ve uçuş yapılan mesafe yakın olduğu gibi ayrıca yedek paraşüt güvenliği ile bu adrenalini yaşıyorsunuz. Bu yüzden korkulacak bir durum yok ve bu işe gönül veren her vatandaşımız uzman eğitmenler eşliğinde veya kendileri alacakları eğitimin ardından şehrimizde uçuş yapabilirler. Şehrimizde bu sporla uğraşan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Belediye başkanı paraşütle uçtu! ile ilgili etiketler Rize Belediye Belediye Başkanı
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.