Bayburt Üniversitesi'nde boş kontenjanlar ek yerleştirmeyle doldu

2022-2023 eğitim- öğretim yılına girilmesiyle Yükseköğretim Kurumları Sınavını başarıyla tamamlayan öğrenciler, sonuçları açıklandıktan sonra öğrenciler tercihlerini yaptı. Bayburt Üniversitesi'nde kayıt kaynaklı oluşan boşluklar ek yerleştirmeyle yeniden dolduruldu.

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başarıyla tamamlayan öğrenciler, tercihlerini yaptı. Yerleştirme sonuçlarına göre kendini aşan ve okul birincilerine ayrılan kontenjanların da eklenmesiyle doluluk oranında yüzde yüzün üzerine çıkan Bayburt Üniversitesi, kaydını yapmayan öğrencilerden kaynaklanan boşlukların ek yerleştirmede yeniden dolmasıyla birlikte kendini bir kez daha aştı.

Bayburt Üniversitesi'nde boş kontenjanlar ek yerleştirmeyle doldu

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ KONTENJANLARINDAKİ KAYIT KAYNAKLI BOŞLUKLAR EK YERLEŞTİRMEDE YENİDEN DOLDU

Bayburt Üniversitesi en çok tercih edilen üniversitelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz ay ilk tercihlerde yoğun ilgi sonucunda kendi rekorunu kırmıştı ve yüzde yüzün üzerinde üzerinde bir dolulukla ilki gerçekleştirmişti. Yerleşen öğrencilerin bir kısmının çeşitli sebeplerle kayıt yapmaması sonucunda meydana gelen az sayıda kontenjan boşluğu ek tercihleri bekleyen öğrencilere umut olmuştu. Öğrencilerin heyecanla beklediği ek yerleştirme sonuçları dün itibariyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlandı ve sonuç verilerine göre Bayburt Üniversitesinin kontenjan doluluğu (okul birincilerine ayrılanlar dahil olmak üzere) yine yüzde yüzün üzerine çıkarak rekor tazeledi.

"ÖĞRENCİLERİMİZE SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ; ONLAR TERCİHLERİ İLE BÜYÜYECEK, BİZ İSE ONLARLA"

Öğrencilerin tercih etme eğilimlerini tek bir faktörde yorumlamanın ötesine geçerek korelatif düşünmek gerektiğini belirten Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "Üniversitemizin son dönemde hayata geçirdiği entegre kalite, Proje Seferbirliği ve Şampiyonların Üniversitesi gibi vizyonları; kurumsal itibar ve markalaşma sürecini besleyerek öğrenci tercihlerinde cazibe farklılığı meydana getirdi. Öğrencilerimize temel vaadimizi yönetişim, etkileşim, ilgileşim ve iletişim kavramlarına dayanarak aktardığımız mesajlarımız doğru teması kurmuş olmalı ki, bugün 'tercihlerin parlayan yıldızı' olmanın gururunu yaşayabiliyoruz. Niteliksel büyüme trendimizde ilk hedefi tutturmuş olmanın güveniyle sürdürülebilir büyüme hedefleri için çalışmaya başladık. Öğrencilerimize söz verdiğimiz gibi; onlar tercihleri ile büyüyecek, biz ise onlarla." ifadelerini kullandı.

Bayburt Üniversitesi'nde boş kontenjanlar ek yerleştirmeyle doldu ile ilgili etiketler Bayburt Bayburt üniversitesi
GÜNÜN VİDEOSU

Tefeciler Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp tehdit etti! Yüzü gözü şiş halde ne derlerse tekrarladı

"Fatih Terim Fonu" ile milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan'ın tefeciler tarafından tehdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Erzan'ın, evinden alınıp boş araziye götürüldüğü videoda yüzü gözü şiş halde tefeciler ne söylerse tekrar ettiği görüldü.