Batman'da kardan yollar kapandı, mahsur kalan hastalar kepçelerle taşındı

Batman’da ambulansların giremediği yollarda bulunan hastalar için İl Özel İdare'den yardım talebinde bulunuldu. Hastalar kepçelerle hastanelere ulaştırıldı.

Batman’da 3 bin rakım yükseklikteki Mereto Dağı çevresinde bulunan Sason ile Kozluk ilçelerinde kar yağışı yarım metreyi geçti.

Yoğun kar yağışı nedeniyle köy yolları ulaşıma kapandı. Yağış ve buzlanmalardan dolayı kırsaldaki hastalara ulaşmakta güçlük çeken sağlık ekipleri, İl Özel İdaresine bağlı şantiye ekiplerinden yardım istedi.

Batman'da kardan yollar kapandı, mahsur kalan hastalar kepçelerle taşındı

Kozluk ilçesinde kalp rahatsızlığı bulanan 65 yaşındaki bir hasta, İl Özel İdaresine ait kepçe ile ambulansa ulaştırılırken, Sason ilçesinde de Dereköy’de böbrek şikayeti bulunan bir hasta ve hamile bir kadın, şantiye ekiplerinin yardımıyla kepçeyle taşınarak hastaneye ulaştırıldı.

Şantiye ekiplerinin kapalı olan köy yollarındaki açma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Batman'da kardan yollar kapandı, mahsur kalan hastalar kepçelerle taşındı - Resim : 2

Batman'da kardan yollar kapandı, mahsur kalan hastalar kepçelerle taşındı ile ilgili etiketler Batman kar Sason Kozluk hastalar kepçe

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.