Başörtülü bir kadına hakaret eden Melis Buse Betkayan'ın cezası belli oldu

Yarışmacı olarak katıldığı Kısmetse Olur programıyla adını duyuran sosyal medya fenomeni Melis Buse Betkayan annesiyle birlikte gittiği alışveriş merkezinde başörtülü kadına, "Varoş, cahil, yobaz" şeklinde hakarette bulunmuştu. Betkayan hakkında açılan davada karar çıktı.

Kısmetse Olur programıyla adını geniş kitlelere duyuran sosyal medya fenomeni Melis Buse Betkayan, 5 Mart'ta annesiyle birlikte gittiği Sarıyer'deki bir alışveriş merkezinde alışveriş yapan başörtülü bir kadına hakaretler yağdırmıştı.


Melis Buse Betkayan, yürüyen merdivenlerde duran Ece Vardarlı'ya, "varoş, cahil yobaz örtmüşsün paçavrayı, burası Arabistan değil" diyerek hakarette bulunmuştu. Eşine hakaret edildiği sırada Ece Vardarlı'nın eşi Mustafa Vardarlı da yaşananları video kaydı almak için telefonunu çıkartmıştı. Bu sırada ise Melis Buse Betkayan'ın annesi Sevda Turan, Mustafa Vardarlı'ya hitaben "telefonunu gö..ne sok, yobazlar sizi" şeklinde hakaret içerikli sözler savurmuştu.

Vardarlı çifti, polisi arayarak yardım istemişti. Olayın ardından taraflar karakola götürülmüş, İfadesi alınan anne-kız böyle bir olay yaşamadıklarını, kimseye hakaret etmediklerini beyan etmişlerdi.

VARDAR ÇİFTİ DAVA AÇTI

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre; Alışveriş merkezinin güvenlik kameralarında ise anne-kızın, Vardarlı çiftinin yanından geçerken el hareketleri yaptıkları tespit edildi. Savcılık, suçtan kurtulmaya yönelik ifade veren Anne-kız hakkında, 'Hakaret' suçundan dava açıldı.

ADLİ PARA CEZASI VERİLDİ


Geçtiğimiz günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamada Melis Buse Betyakan ifade verdi. İfadesinde üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyen fenomen beraatını talep etti. Mahkeme yapılan yargılama sonunda anne Sevda Turan üzerine atılı suçlamayı işlemediği gerekçesiyle beraat ederken, fenomen Betkayan hakaret suçundan adli para cezasına çarptırıldı.

 

Başörtülü bir kadına hakaret eden Melis Buse Betkayan'ın cezası belli oldu ile ilgili etiketler mahkeme dava Melis Buse Betkayan
GÜNÜN VİDEOSU

Mustafa Varank, Bursalı başkanlara kıyafet ve ayakkabı ısmarladı: Kombinin şıklığı halis mi?

Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Alinur Aktaş'a ayakkabı, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'a ise ceket pantolon ısmarladı. İzleyenleri gülümseten o anları Varank, "Alper başkana yaptığımız kombinin şıklığı halis mi?" notuyla paylaştı.