'Başkomiser Nevzat' diyerek dolandırıyorlardı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, dolandırmak istedikleri H.B.’yi (75) telefonla arayıp, kendilerini 'polis' olarak tanıtan 3 kişi, polis ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Dolandırıcıların 'Başkomiser Nevzat' ismini kullandıkları ortaya çıktı.

Ayvalık'ın Cunda Adası'nda yaşayan emekli H.B.’yi ev telefonundan arayan dolandırıcılar, tüm bilgilerinin FETÖ'nün elinde olduğu, bankadaki yüklü miktarda parasına terör örgüt tarafından el koyulmaya çalışıldığı yalanını söyledi.

Dolandırıcılar, H.B.'ye, operasyon düzenleyip, kendisine yardımcı olacakları yalanını da dile getirdi. Durumdan şüphelenen H.B. ise telefonu açıkken, komşusundan yardım istedi.

'Başkomiser Nevzat' diyerek dolandırıyorlardı

İhbar üzerine evin çevresi ve Ayvalık çarşı merkezinde konuşlanan polis ekipleri, bankadan 90 bin euro çeken H.B.’yi takip eden 3 kişiyi tespit etti. Ekipler, dolandırıcılardan birini, H.B.’nin evine gidip, para dolu poşeti almak istediği anda suçüstü yakaladı. Diğer 2 şüpheli de evin önünde gözaltına alındı. H.B.’ye ise parası teslim edildi.

İbrahim Halil Polat (44), Osman Gerger (20) ve Burhan Ekmekçi (37) olduğu belirlenen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Dolandırıcılık şüphelilerinin 'Başkomiser Nevzat' ismini kullandıkları da ortaya çıktı. 
 
(DHA)
 
'Başkomiser Nevzat' diyerek dolandırıyorlardı ile ilgili etiketler Balıkesir Operasyon Ayvalık telefon dolandırıcıları
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.