Başkent'te dev sahte içki operasyonu

Ankara'da polis ekiplerinin düzenlediği sahte içki operasyonunda 1139 şişe ve 305 litre sahte alkollü içki ve 850 litre etil alkolün yanı sıra 350 adet el dezenfektanı ele geçirildi. Operasyonda 30 kişi de gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri yurda kaçak yollardan getirilen metil alkol, etil alkol ve diğer imalat malzemelerinden alkollü içki üretildiğini tespit etti.

TAPDK BANDROLÜ İLE MÜŞTERİLERE SATILIYOR!

Yapılan istihbari çalışma sonucu harekete geçildi. Üretimi yapılan bu alkollü içkilerin pet şişelere ve boş içki şişelerine doldurularak sahte kapak ve Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) bandrolü ile müşterilere satıldığı tespit edildi.

Başkent'te dev sahte içki operasyonu

Bunun üzerine Ankara ve Tokat'ta 38 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, A.A., H.K., I.K., M.A., O.O., V.G., M.K., K.A., K.Ö. ile bu kişilerle irtibat ve iltisaklı olan M.G., M.Y., M.O., S.A., M.Ü., O.K, A.Ç, İ.K., H.Ç., E.T., A.C., I.S., R.B., M.K., S.K., G.G., Y.T., F.G., E.O., Ç.K. ve E.A. isimli 30 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler hakkında '5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet' ve '4733 Sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesi Dair Kanuna Muhalefet' suçlarından yasal işlem yapıldı.

ARAMADA 1139 ŞİŞE VE 305 LİTRE SAHTE ALKOLLÜ İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ

DHA'nın haberine göre: Ayrıca şüphelilerin evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramada, 1139 şişe ve 305 litre sahte alkollü içki, 850 litre etil alkol, 350 adet el dezenfektanı, 21 adet sahte alkol yapımında kullanılan yan ürün, 36 adet viski etiketi, 150 adet TAPDK bandrolü, 40 adet boş alkollü içki şişesi ve 1 adet av tüfeği ele geçirildi.

8 KİŞİNİN YAKALANMALARINA YÖNELİK ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR

Bu arada 8 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Başkent'te dev sahte içki operasyonu ile ilgili etiketler Ankara Tokat Sahte İçki Operasyon Gözaltı
GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...