Başkasına ait HES koduyla yolcu otobüsüne bindi!

Bodrum'dan İstanbul'a giden yolcu otobüsüne başkasına ait HES kodu ile binen kişi yakayı ele verdi. Koronavirüs testi pozitif çıktığı belirlenen kişi otobüsten indirilip, hastanede karantinaya alındı. Otobüsteki 33 yolcu ise temaslı oldukları gerekçesiyle evlerinde karantinaya alınmak üzere yolculuklarına devam etti.

Muğla'nın Bodrum ilçesinden saat 10.30'da hareket eden 34 DSU 096 plakalı yolcu otobüsüne, koronavirüs testi pozitif olan bir yolcunun bindiği ihbarı yapıldı. Bunu üzerine polis, Söke Otogarı'nda önlem aldı.

Başkasına ait HES koduyla yolcu otobüsüne bindi!

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de otogarda hazır olarak bekletildi. Otobüs otogara girer, girmez durduruldu. Ekipler, yolculardan koronavirüs testi pozitif olan Mehmet Zeki Taşdemir'in başka bir kişinin ismiyle otobüse bindiğini tespit etti.

Taşdemir burada yapılan ilk kontrol sonrasında, filyasyon ekipleri tarafından Germencik Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp, karantina altına alındı.

Otobüste bulunun 33 yolcu ise pozitifli hastayla temaslı oldukları gerekçesiyle evlerinde karantinaya alınmak üzere otobüsle İstanbul'a gönderildi.

DHA

 

Başkasına ait HES koduyla yolcu otobüsüne bindi! ile ilgili etiketler Mehmet Zeki Taşdemir koronavirüs testi koronavirüs pozitif yolcu HES kodu
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.