Başkan Yıldız'dan İBB yönetimine Haliç mesajı

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Haliç'e daldı. Haliç'in 10 aydır ihmal edildiğine dikkat çeken Başkan Yıldız, İBB'yi eleştirdi. Yıldız, "Haliçimiz, altın boynuzumuz mevcut büyükşehir yönetimi tarafından açıkça görülüyor ki ihmal ediliyor" ifadelerini kullandı.

Dünya Çevre Günü'nde Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız profesyonel dalgıç ekipleriyle Haliç’e dalış gerçekleştirdi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve dalgıç ekibi balıklara yem vermek için Hasköy sahilinden Haliç’e dalış yaptı ve ardından denizde pankart açtı.

Gerçekleştirdikleri dalışın ardından konuşma yapan Başkan Yıldız, “Anlamlı bir günde anlamlı bir mekandayız, bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü biz de İstanbul’un, dünyanın gözbebeği olan Haliçimizde bu Çevre Günü etkinliğini kutlamak istedik. Dünya, hızlı bir şekilde gerçekleşen iklim değişikliklerini, küresel ısınmayı, ekolojik dengedeki bozuklukları takip ediyor. Bugün profesyonel dalgıçlarımızla beraber ben de dalgıç elbisesini giydim ve Haliç’in mavi olduğunu umduğum sularına daldım." dedi.

Başkan Yıldız'dan İBB yönetimine Haliç mesajı

İBB'YE HALİÇ ELEŞTİRİSİ

Daha önce yaptığı dalışta balıklarla yüzdüğüne dikkar çeken Yıldız, Haliç'in yeni hali nedeniyle İBB'yi eleştirdi.

"22 Eylül’de Avrupa Hareketlilik Haftası münasebetiyle burada profesyonel ve milli yüzücülerle yüzmüştüm. O gün mavi bir Haliç vardı, etrafımızda balıklar da bizimle beraber yüzüyordu. Bugün maalesef 10 ay sonra bu maviliği Haliç’te göremedik. Maalesef 5-6 metre aşağıya daldık, görüntü beklediğimizden kötüydü." diyen Yıldız, sözerini şöyle sürdürdü:

"Biz mevcut büyükşehir yönetimine mavi bir Haliç bırakmıştık, büyükşehir yönetiminden dünyanın gözbebeği olan Haliç’i o bıraktığımız maviye kavuşturmasını bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın emanet ettiği o mavi Haliç’i bugün göremiyoruz, demek ki 10 aydır Haliçimiz, altın boynuzumuz mevcut büyükşehir yönetimi tarafından açıkça görülüyor ki ihmal ediliyor. Gençlerimize emanet edeceğimiz yeşil bir dünya, çevre var. Biz atalarımızdan bu çevreyi miras almadık, evlatlarımıza emanet edebileceğimiz bir mavi Haliçimiz olsun istiyoruz. Ben Beyoğlu Belediye Başkanı olarak Haliç’in mavi, etrafının yeşil olması gayretinde olacağım. Yarınlarımıza yemyeşil, tertemiz bir Beyoğlu, masmavi bir Haliç bırakmak istiyoruz. Büyükşehir yönetimini de mavi Haliç konusunda yakından takip edeceğiz, her ihmallerini kendilerine hatırlatacağız”

Başkan Yıldız'dan İBB yönetimine Haliç mesajı - Resim : 2

 

Başkan Yıldız'dan İBB yönetimine Haliç mesajı ile ilgili etiketler İBB Beyoğlu Haydar Ali Yıldız Belediye Başkanı haliç

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Ya safım ya aptalım, benden pas!

Seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremeyen Portakal, seçimin ardından CHP'de demokrasi olmadığını belirterek, "Basiretsiz, korkak bir lider var. Benim gözümde Kemal Kılıçdaroğlu artık böyledir. Yazık ya, böyle mi yönetecektiniz insanları. Saf mıyım ben? Ya safım ya aptalım. Bu kadar yeter. Benden pas" dedi.